Śmiertelne potrącenie pieszego

Tragiczny wypadek w Wólce Tarnowskiej. W deszczowy dzień kierująca peugeotem śmiertelnie potrąciła 71-latka poruszającego się o lasce, który szedł jezdnią. Śledczy sprawdzają, czy pieszy był trzeźwy.

W poniedziałek (23 sierpnia) około godziny 14 dyżurny chełmskiej komendy odebrał zgłoszenie do wypadku w miejscowości Wólka Tarnowska w gminie Wierzbica.

– Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Peugeot, 28-letnia mieszkanka gminy Wierzbica, potrąciła znajdującego się na jezdni 71-latka – informuje komisarz Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Podobno mężczyzna wybrał się do miejscowego sklepu, by zdać butelki. Szedł z parasolką, o lasce. Świadkowie zdarzenia mówią, że kobieta, która go potrąciła, wraz z pasażerką próbowały reanimować pieszego. Na miejscu interweniował też zespół ratownictwa medycznego. Niestety, 71-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Jego ciało, decyzją prokuratora, zostało zabezpieczone do sekcji.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierująca była trzeźwa. Kluczowe dla sprawy są natomiast wyniki badania krwi denata na zawartość alkoholu. – Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Apelujemy przy tym do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze – przestrzega komisarz Czyż.

Policjanci niezmiennie apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, szczególnie w deszczowe dni, i zwrócenie uwagi na pieszych. Silne i ciągłe opady powodują zmniejszenie przejrzystości powietrza, co wiąże się ze zmniejszeniem widoczności na drogach. (pc)