Śmiertelne wyprzedzanie

Dopiero rozpoczął się sezon motocyklowy, a już jest pierwsza ofiara. I do tego śmiertelna. Niedzielną jazdę na jednośladzie młody mieszkaniec powiatu chełmskiego przypłacił życiem. Wyprzedzał.

To pierwszy w tym roku wypadek z udziałem motocyklisty, który niestety zakończył się tragicznie. W niedzielne popołudnie (9 maja) na drodze powiatowej w Sielcu (gmina Leśniowice) kierujący jednośladem marki suzuki zderzył się z audi. Jak wstępnie ustalono, motocyklista wyprzedzał kolumnę pojazdów.

Po zderzeniu z audi motocyklistę wyrzuciło w powietrze, po czym uderzył w przydrożne drzewo i wylądował na ziemi. Siła uderzenia była tak duża, że maszyna rozpadła się na części, przednie koło wylądowało kilkadziesiąt metrów dalej. Kierujący pojazdem młody mężczyzna był nieprzytomny, gdy na miejsce dojechały na sygnałach pierwsze zastępy straży. Nie oddychał, tętno nie było wyczuwalne. Strażacy przystąpili do resuscytacji, a następnie pacjenta przejął zespół ratownictwa medycznego. Niestety, nie było sensu kontynuować akcję. Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.

Gdy zamykaliśmy to wydanie, policja pod nadzorem prokuratora prowadziła czynności na miejscu zdarzenia. Dokładne dane dotyczące okoliczności tego tragicznego wypadku oraz samego poszkodowanego nie były znane. Do sprawy wrócimy. (pc, fot. KM PSP Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here