Śmiertelny wypadek z narkotykami w tle

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło między Izbicą a Zamościem. W wyniku zderzenia Suzuki z ciężarowym Renault, zginął 48-letni kierowca osobowego auta.

Do zdarzenia doszło w czwartek, kilka minut po godz. 3, na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Sitaniec, między Izbicą a Zamościem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Suzuki, 48-letni mieszkaniec gminy Zamość, jadąc w stronę Lublina, otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki Renault, którym kierował 30-latek z powiatu lubelskiego, a następnie uderzył w kolejny samochód ciężarowy również marki Renault, kierowany przez 25-latka z Zamościa.

Oba samochody ciężarowe poruszały się w kierunku Zamościa. – Do zderzenia doszło prawdopodobnie chwilę po tym, jak kierujący suzuki wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu ciężarowego. Kierowca suzuki, 48-latek z gminy Zamość poniósł śmierć na miejscu – mówi asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik zamojskiej policji. Obaj kierowcy samochodów ciężarowych byli trzeźwi, jednak wstępne badanie narkotesterem wskazało w organizmie 25-letniego kierowcy ciężarówki, tej w którą uderzyło suzuki, obecność substancji odurzających.

– W celu weryfikacji badania od mężczyzny pobrano krew do analizy. Gdy na miejscu wypadku pracowały służby, droga była zablokowana, a podróżujący kierowani byli na objazdy. Zamojscy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg tego tragicznego wypadku – dodaje rzecznik. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here