Śmietnik przy remizie

Na terenie remizy strażackiej w Łopienniku Dolnym składowane są różnego rodzaju odpady. – Takiego bałaganu dawno tu nie było – zauważa jedna z mieszkanek. Wójt gminy Łopiennik Górny Artur Sawa wyjaśnia, że od kilku lat funkcjonuje tam Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, o czym mieszkańcy powinni pamiętać.

Teren remizy strażackiej w Łopienniku Dolnym, zdaniem jednej z mieszkanek, jest mocno zaniedbany. Czytelniczka zwróciła uwagę na składowane za budynkiem różnego rodzaju odpady. – Zrobili sobie tutaj wysypisko śmieci, a gmina nad tym nie panuje. Nigdzie nie widziałam, żeby przy remizie strażackiej był śmietnik. Cały ten bałagan dokładnie widać z drogi. Niedaleko przecież płynie rzeka. Jeszcze trochę i wszystkie śmieci trafią właśnie do niej – skarży się kobieta.

Wójt gminy Łopiennik Górny, Artur Sawa, jest zdziwiony skargą mieszkanki, bo jak sam tłumaczy od kilku lat na działce przylegającej do budynku remizy strażackiej w Łopienniku Dolnym funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. – Czasami zdarza się, że jest tam bałagan, raz mniejszy, raz większy, ale staramy się zachować porządek. Teren nie jest ogrodzony i niekiedy ludzie zwożą odpady, gdy nie ma pracownika. Niemniej jednak mamy nad tym kontrolę. Wywóz odpadów odbywa się w zależności od potrzeb – wyjaśnia wójt Sawa. ps

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here