Smoliński poza podium

Sebastian Smoliński z AZS UMCS Lublin zajął czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów podczas rozgrywanych od piątku do niedzieli w Bydgoszczy 92. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.
Nasz dwukrotny akademicki mistrz Polski (tytuły w biegach na 1500 m i 3000 m wywalczył na początku czerwca w Łodzi) pokonał dystans w 3:44.93. Szybciej od lublinianina pobiegli Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz (3:39.45), Grzegorz Kalinowski z MKL Toruń (3:41.67) oraz Mateusz Wyszomirski z OKS Start Otwock (3:43.63).
Szóste miejsce w mistrzostwach zajęła Marta Plewa, która w skoku o tyczce uzyskała 3,60 m, tyle samo co czwarta w klasyfikacji Julia Ryczak z Zawiszy. Rywalizację wygrała Justyna Śmietanka z AZS AWF Warszawa (4,20), a srebrne medale zdobyły Kamila Przybyła (Zawisza) i Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia), które pokonały poprzeczkę zawieszoną na 4,0 m.

Siódma na 100 m z czasem 11,87 była Małgorzata Kołdej.
Startu w 92. MP do udanych nie zaliczy na pewno Rafał Fedaczyński, który w chodzie na 20 km zajął 11. pozycję. Zawodnik AZS UMCS pokonał dystans w 1:35:26, o blisko 9 minut wolniej od zwycięzcy Łukasza Nowaka z OŚ AZS Poznań.
Warto odnotować, że podczas zawodów w Bydgoszczy Paweł Fajdek z Agrosu Zamość uzyskał najlepszy w tym roku na świecie wynik – 81,87 m w rzucie dyskiem i to mimo fatalnych warunków panujących na stadionie. W tej konkurencji startował także Maciej Szalast z AZS UMCS – z 55,79 m zajął dziewiąte miejsce.