SMS od gminy Krasnystaw

Gmina Krasnystaw zachęca do korzystania z SMS-owego systemu informacyjnego. Usługa jest bezpłatna i bezpieczna, korzystanie z niej łatwe, a jedną z najważniejszych zalet jest dostęp do bieżących informacji, nie tylko urzędowych.

Oprócz powiadomień, dotyczących podatków czy opłat lokalnych, użytkownicy mają dostęp do komunikatów o zagrożeniach związanych na przykład z burzami, opadami lub innymi niebezpiecznymi zjawiskami, utrudnieniach w ruchu, a także do zapowiedzi imprez kulturalnych i sportowych oraz innych wydarzeń. By z nich korzystać trzeba zarejestrować się w bazie danych.

Można to zrobić przez internet na stronie: www.krasnystaw.ug.gov.pl, w zakładce „Powiadomienia SMS z Urzędu”, gdzie należy podać swój numer telefonu i zaznaczyć wybrane serwisy informacyjne. Zgłoszenie zatwierdza się poprzez wprowadzenie kodu przesłanego pod konkretny numer telefonu. Zarejestrować się można także wypełniając formularz zgłoszeniowy w wersji papierowej, który jest dostępny m.in. w urzędzie gminy Krasnystaw.

Z nowej usługi mogą korzystać wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych, także ci, którzy nie mają nowoczesnych smartfonów czy tabletów. Autorzy pomysłu podkreślają, że abonenci nie ponoszą żadnych kosztów, związanych z otrzymywaniem wiadomości na swój telefon. Mogą się również w dowolnej chwili z bazy wypisać. (k)