Sofia Ennaoui z rekordem Polski!

Sofia Ennaoui poodczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako zajęła w biegu na 1000 metrów szóste miejsce i ... ustanowiła nowy rekord Polski!

Znakomicie sezon startowy rozpoczęła w piątek biegaczka AZS UMCS Lublin – Sofia Ennaoui. Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako ustanowiła na dystansie 1000 metrów nowy rekord Polski – 2:32.30, wymazując tym samym z tabel blisko 40-letni wynik Jolanty Januchty.

Ennaoui zajęła w szybkim biegu szóste miejsce. Podopieczna Wojciecha Szymaniaka poprawiła 0,04 sekundy wynik Januchty z sierpnia 1981 roku.

Do piątkowego wieczoru najlepszy wynik Sofii w biegu na 1000 metrów wynosił 2:35.15.

Bieg w Monako wygrała Kenijka Faith Kipyegon, która czasem 2:29.15 ustanowiła rekord Afryki.