Sokół najlepszym klubem!

Udanie w Pucharze Polski Juniorów w Sumo, rozgrywanym w Stoku Lackim, startowali reprezentanci lubelskiego Sokoła, absolwenci klas sportowych (zapasy) z SP 20 oraz aktualni uczniowie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.

Podopieczni trenerów: Krzysztofa i Rafała Boryców wywalczyli sześć medali, po trzy srebrne i brązowe. Na drugim stopniu podium stawali: Wiktoria Chołodowska (65 kg) oraz dwukrotnie Paweł Puacz (90 kg i 100 kg). Trzecie miejsca zajęli: Regina Watras i Krystian Michna (60 kg) oraz Łukasz Wilkołazki (80 kg).

Z 41 pkt. Sokół wygrał klasyfikację klubową wśród juniorów, o 3 pkt. wyprzedzając LUKS Lubzina i o 5 pkt. UKS Marysin Wawerski. W klasyfikacji juniorek lublinianki z 33 pkt. zajęły drugie miejsce, ustępując jedynie Samsonowi Kobylin (44 pkt.). MAG