Sokół nie miał sobie równych

Reprezentanci TS Sokół Lublin, zwycięzcy klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski zarówno w kategorii juniorek jak i juniorów

Świetnie w rozgrywanych w Dębicy zawodach Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w sumo spisali się reprezentanci Sokoła Lublin. Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zdobyli w zawodach aż dziewięć medali i bezapelacyjnie wygrali klasyfikację drużynową zarówno w kategorii juniorek jak i juniorów.

Złote medale zdobyli Regina Watras (60 kg) i Konrad Mrozowicz (70 kg). Srebrne i brązowe krążki padły łupem Dominiki Buss (60 kg i 65 kg) oraz Kacpra Berejowskiego (55 kg i 60 kg). Ponadto na najniższym stopniu podium stanęli: Wiktoria Chołodowska (60 kg), Ireneusz Głowacki (55 kg) i Sebastian Cieżko (100 kg).

Dobre, piąte miejsca w zawodach zajęli: Oliwia Maziarz (50 kg i 55 kg), Karol Ostrowski (55 kg), Krystian Michna (70 kg) oraz Łukasz Wilkołazki (90 kg).

W grupie seniorów lubelski klub reprezentowali dwaj zawodnicy – Jakub Stolarski i Paweł Puacz. Obaj zanotowali po dwa starty, zajmując miejsca 7 i 9 – Stolarski w kat. 85 kg i 77 kg, a Puacz w kat. 92 kg i 100 kg.

– Dla juniorów, jak i seniorów zawody były turniejem zaliczonym do rankingu krajowego, z którego dwoje najlepszych w każdej wadze będzie wytypowane do startu w Mistrzostwach Europy. Liczymy na udział kilku naszych reprezentantów w tej imprezie! – dodaje trener Krzysztof Boryc. MAG