Solidarność dała sobie radę na piasku

Zwycięzcy turnieju, piłkarze Solidarność PZL pozują do pamiątkowego zdjęcia z Ewą Jankowską, sekretarz miasta Świdnik oraz Włodzimierzem Radkiem, przewodniczącym Rady Miasta Świdnik, którzy chwilę wcześniej nagrodził najlepsze zespoły i zawodników pucharami, statuetkami i medalami

Z inicjatywy nowo powstałego stowarzyszenia „Manufaktura Futbolu” na obiektach Parku Avia w Świdniku rozegrano w sobotę „Beach Soccer Świdnik Cup ‘2020”. Zawody cieszyły się dużą popularnością, a do rywalizacji ostatecznie zgłosiło się sześć zespołów. Turniej swoim honorowym patronatem objął burmistrz miasta Świdnik Waldemar Jakson, a nagrody dla uczestników zmagań na piasku ufundowała Gmina Miejska Świdnik. Partnerami wydarzenia były: Park Avia, hurtownia sportowa Sportico z Lublina oraz Hydrocentrum Świdnik. Jednym z patronów medialnych turnieju był Nowy Tydzień.


– Jak się okazało turniej był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Beach soccer to bardzo widowiskowa gra. Uczestnicy, choć w zdecydowanej większości po raz pierwszy mieli okazję kopać piłkę na piachu, stanęli na wysokości zadania. Były piękne gole strzelane z połowy boiska i efektowne parady bramkarzy. Przed turniejem za faworyta uważana była uznana firma w futbolowym światku Świdnika czyli Solidarność PZL.

Jak się okazało Paweł Szyjduk i spółka także świetnie poradzili sobie w beach soccerowej rywalizacji. Faworyt nie zawiódł i okazał się niepokonany. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że zawody były rozgrywane w międzynarodowym gronie. W Solidarności PZL zagrał Vova Trokhymchuk z Ukrainy, a w Roltexie Angelo Zarbo z Niemiec. Obaj byli wiodącymi postaciami w swoich zespołach.

Turniejowe mecze sędziowali: Damian Kuźniak i Jerzy Kaczor, a obsługę medyczną sprawowała Katarzyna Pękała. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tych zawodów bardzo serdecznie dziękuję. Myślę, że w swoim debiucie „Manufaktura Futbolu” sprostała zadaniu – przyznał Jacek Kosierb, przedstawiciel tego stowarzyszenia.

Już 12 września br. „Manufaktura Futbolu” planuje organizację kolejnej ciekawej rywalizacji. Tym razem będzie to turniej getbola, który zostanie przeprowadzony na boisku Świdniczanki przy ul. Turystycznej w Świdniku. Zapisy do turnieju są już prowadzone pod nr tel. 601413856 oraz na fanpage facebook świdnickiego stowarzyszenia.

Wyniki

Faza grupowa
gr. A
FC Albatros – Manufaktura Futbolu 7:1 (3:1)
Bramki: Artur Goc 3, Szymon Kordusiak 2, Sebastian Pietroń, Paweł Portka – samobójcza.
FC Albatros – Solidarność PZL 2:7 (1:4)
Bramki: Krystian Tuzimski, Mateusz Romak – Vova Trokhymchuk 3, Damian Jarosz 2, Łukasz Marzec, Adam Szyndler.
Manufaktura Futbolu – Solidarność PZL 0:4 (0:0)
Bramki: Adam Szyndler 2, Dominik Jarosz, Łukasz Marzec.
1 Solidarność PZL 2 6 11-2
2 FC Albatros 2 3 9-8
3 Manufaktura 2 0 1-11

gr. B
New Stars – Piłkarze Emeryci 6:7 (2:3)
Bramki: Łukasz Muzyka 3, Mateusz Boguciński 2, Adrian Muzyka – Cyprian Zawadzki 3, Karol Gałgan 2, Jarosław Leśny, Maciej Radek.
Roltex – New Stars 7:1 (4:0)
Bramki: Angelo Zarbo 4, Andrzej Dec 2, Tomasz Świć – Mateusz Boguciński.
Piłkarze Emeryci – Roltex 1:3 (1:2)
Bramki: Maciej Radek – Michał Gołąb 2, Angelo Zarbo.
1. Roltex 2 6 10-2
2. Piłkarze Emeryci 2 3 8-9
3. New Stars 2 0 7-14

Faza finałowa
o 1. miejsce
Solidarność PZL – Roltex 3:0 (2:0)
Bramki: Adam Szyndler, Damian Jarosz, Vova Trokhymchuk.
o 3. miejsce
FC Albatros – Piłkarze Emeryci 5:4 (3:2)
Bramki: Artur Goc 2, Krystian Tuzimski, Paweł Portka, samobójcza – Cyprian Zawadzki 3, Karol Gałgan.
o 5. miejsce
Manufaktura Futbolu – New Stars 3:7 (2:4)
Bramki: Michał Jaworski, Tomasz Bochniak, Michał Romanowski – Mateusz Boguciński 2, Grzegorz Swenarek 2, Adrian Jacak, Wojciech Wołoczko, Igor Tiuchtiej.

Najlepsi
strzelec: Cyprian Zawadzki (Piłkarze Emeryci) 6 bramek.
bramkarz: Piotr Chlebuś (Solidarność PZL).
piłkarz: Angelo Zarbo (Roltex).
Puchar „Fair Play” ufundowany przez Hydrocentrum Świdnik drużynie Piłkarze Emeryci wręczył Piotr Jaroszewski.