Spacer z niebezpiecznym finałem

W lany poniedziałek wybrał się na spacer, który z pewnością zapadnie mu w pamięć na długo. (5 kwietnia) Po południu, na nieużytkach rolnych w miejscowości Chojeniec w gminie Siedliszcze, 35-latek natknął się na niewybuchy z II wojny światowej.

– Mężczyzna powiadomił dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali wskazane miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – mówi komisarz Ewa Czyż, rzecznik prasowa KMP Chełm.

Policja uczula: niewybuchy i niewypały to mimo upływającego czasu częste zjawisko. Tkwią w ziemi od czasów wojny i choć są skorodowane, to wciąż stanowią realne zagrożenie dla otoczenia. Pociski i naboje artyleryjskie, zapalniki do min przeciwpiechotnych, granaty moździerzowe, bomby lotnicze czy miny nawet po kilkudziesięciu latach „spoczynku” wciąż są niebezpieczne i w każdej chwili mogą eksplodować. – Apelujemy o ostrożność w przypadku natknięcia się na tego typu niebezpieczne znaleziska.

Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić takich przedmiotów, odkopywać czy też manipulować przy nich. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób – podkreśla rzecznik chełmskiej komendy policji. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here