Spalił auta kurierom

Za spowodowanie pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób w wielkich rozmiarach odpowie 27-letni Paweł P. z Krasnegostawu. Jak ustalili kryminalni, to on pod koniec lipca spalił na lubelskim parkingu dostawcze samochody.

– Na parkingu firmy kurierskiej mieszczącej się na lubelskich Bronowicach pożar pojawił się przed godz. 17:30. Ogień rozprzestrzeniający się wśród zaparkowanych dostawczych samochodów gasiły dwa zastępy straży pożarnej. W wyniku pożaru spłonęły cztery busy, a kolejne cztery zostały uszkodzone. Straty oszacowane zostały na kwotę blisko 140 tysięcy złotych – informuje podkom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policja zabezpieczyła na miejscu ślady, wskazujące na podpalenie (m.in. butelkę z łatwopalną substancją), a powołany do sprawy biegły z zakresu pożarnictwa potwierdził tę hipotezę. Pomocny okazał się też monitoring. Personalia piromana udało się w miarę szybko ustalić, a w czwartek (9 sierpnia) podejrzany został zatrzymany. Funkcjonariusze z KWP pojechali po niego do jego domu w Krasnymstawie.

Podpalacz ułatwił im sprawę, bo w domu trzymał wciąż ubrania, które miał na sobie w momencie podpalenia. 27-latek został przewieziony do Lublina i osadzony w policyjnym areszcie, a następnego dnia – doprowadzony do lubelskiej prokuratury rejonowej, która nadzoruje sprawę. Usłyszał zarzuty, a policja i prokuratura wystąpiły do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Pawłowi P. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (pc)