Spartakus zaprosił rywali do siebie

Judocy Spartakusa zaprosili na wspólny trening i sparingi do Lublina inne kluby z okręgu. W środowym randori (tak nazwane są w judo sparingowe walki, podczas których partnerzy starają się opierać i kontrować nawzajem swoje techniki) oprócz gospodarzy udział wzięli reprezentanci Judo Rei Świdnik, Judo Team Modliborzyce, Judo Team Lublinianka, a także AZS UMCS, przygotowujących się do czekających ich wkrótce Akademickich Mistrzostw Polski.


– To kolejne wspólne zajęcia, które w tym roku odbywają się w naszym okręgu i w naszym klubie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się 16 stycznia także tutaj, w Lublinie, w sali Centrum Kultury Fizycznej UMCS przy Langiewicza. Później treningi odbyły się 23 stycznia w Modliborzycach oraz tydzień później w Świdniku – mówi Józef Tkaczyk, prezes Okręgowego Związku Judo w Lublinie, trener UKS Spartakus. – O tym, że warto takie treningi organizować nie muszę nikogo przekonywać – dodaje J. Tkaczyk.

Uczestnicy dopisali. W zajęciach udział brało blisko 60 młodych zawodników i zawodniczek. W wśród nich nie zabrakło także naszych nadziei na medale podczas pierwszych tegorocznych zawodów, Pucharu Polski Juniorów, który w ostatni weekend lutego rozegrany zostanie w Opolu.- Forma Kacpra Zgrajki rośnie z treningu na trening – cieszy się trener Józef Tkaczyk. – To nasz medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych i wielu pucharowych zawodów, reprezentant kraju. Bardzo liczę na jego udany występ. Ciche nadzieje wiążę też ze startem Alicji Wójcik, która po przerwie spowodowanej kontuzją wróciła do zajęć – przyznaje Józef Tkaczyk.

Pierwsze mistrzowskie zawody w okręgu lubelskim w 2021 roku odbędą się 7 marca w Modliborzycach. W Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego rywalizować będą: dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi i seniorzy. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here