Spektakle dla dorosłych

Po ciepło przyjętej przez najmłodszych widzów „Pyzie na polskich dróżkach” w wykonaniu Teatru im. H. Ch. Andersena z Lublina, przyszedł czas na ofertę dla dorosłych. W tym roku w KDK w ramach programu zaprezentowane zostaną jeszcze trzy spektakle. Na początek sztuka „Wot takaja żyzń” na motywach opowiadań Dmitrija Głuchowskiego „Witajcie w Rosji”, w wykonaniu Teatru Biuro Podróży z Poznania. Spektakl odbędzie się 19 września o 18.00.

„Wot takaja żyzń” to opowieść o Rosji widzianej oczami twórców przedstawienia, a nie dziennikarzy czy reporterów. Seria obrazów i impresji oparta jest na wspomnieniach, obserwacjach, lekturach i dialogu z rosyjską literaturą. Jak mówi reżyser Paweł Szkotak: „Bezpośrednim impulsem do powstania spektaklu stały się opowiadania Dmitra Głuchowskiego „Witajcie w Rosji”. – Choć w spektaklu jego literatura nie istnieje namacalnie, to jego duch towarzyszył nam w pracy. Czuliśmy, że o Rosji trzeba opowiedzieć szczególnie dzisiaj, kiedy polityczne zwierciadło wykrzywia obraz Rosjan, a imperialne mrzonki po raz kolejny budzą trwogę i śmiech – mówi Szkotak.
Scenariusz „Wot takaja żyzń” napisała Marta Strzałko, a w obsadzie zobaczymy m.in. Bartosza Borowskiego, Łukasza Kowalskiego, Martę Strzałko, Tomasza Wrzalika. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 16 lat. Bilety na „Wot takaja żyzń” w cenie 30 zł do nabycia w kasie KDK lub przez stronę internetową www.bilety.krasnystaw.pl. Informujemy także, iż w KDK w cenie 60 zł dostępne są karnety obejmujące trzy spektakle z programu „Teatr Polska”: „Wot takaja żyzń” Teatru Biuro Podrózy z Poznania (19 września), „Ewelina płacze” Teatru TR z Warszawy (12 października), „Znak Jonasza” Teatru neTTheatre z Lublina (28 listopada). (k)