Spełnione życzenie mieszkańców

We wtorek, 9 lipca została uruchomiona nowa stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego numer 6988 – ul. Willowa/ul. Mineralna w Lublinie. Obecnie cały system Lubelskiego Roweru Miejskiego ma 98 stacji, na których parkuje 961 rowerów.


Urządzenie nowej stacji kosztowało 119, 5 tysięcy złotych. Środki na ten cel przeznaczono z budżetu miasta. O stację starali się sami mieszkańcy os. Botanik, składając już w ubiegłym roku wniosek, by pojawiła się w ciągu ul. gen. Ducha w rejonie ul. Mineralnej. Sugerowali relokację istniejącej, nie cieszącej się większym zainteresowaniem stacji, ratusz jednak zdecydował się na zakup nowej – z dziesięcioma rowerami i niezbędną infrastrukturą.

To czwarta stacja systemu miejskiego roweru w dzielnicy Sławin – pozostałe znajdują się przy ul. Willowej, naprzeciwko wejścia do Ogrodu Botanicznego, na ul. Zbożowej przy pętli autobusowej oraz przy al. Warszawskiej, przy wejściu do skansenu.

Lubelski Rower Miejski jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Ubiegłoroczny sezon zakończył się bardzo dobrymi wynikami – rowery wypożyczono 745 tysięcy razy. W 2018 roku do najpopularniejszych stacji należały te na ul. Nadbystrzyckiej/Politechnika Lubelska, ul. Zamojskiej koło Mostu Kultury, przy Plazie oraz na ul. Akademickiej.

(EM.K.)