Spieszył się na giełdę, stracił prawko

W weekend krasnostawscy policjanci podczas kontroli drogowych ujawnili czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy. Rekordzista pędził Suzuki 111 km/h przez Stężycę Łęczyńską.

W miniony weekend (26/27 maja) policjanci z krasnostawskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości na terenie całego powiatu. – W wyniku podjętych działań ujawnili czterech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Niechlubny rekordzista, 31-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny, wpadł w sobotę po godzinie 13.00, gdy w Stężycy Łęczyńskiej pędził samochodem osobowym marki suzuki z prędkością 111 km/h.

Nieodpowiedzialnością wykazał się również obywatel Bułgarii, który w niedzielę przed godziną 6.00 dostawczym busem przez obszar zabudowany w Łopienniku Nadrzecznym jechał 109 km/h. Policjantom tłumaczył, iż spieszy się na giełdę. Kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zostały zatrzymane prawa jazdy. Mężczyźni zostali również ukarani mandatami. (kg)