Śpiewające otwarcie amfiteatru w Janowie!

W niedzielę 19 maja w nowym amfiteatrze przy świetlicy w Janowie odbyła się Gminna Biesiada Rodzinna. Najważniejszym punktem biesiady był Finał X Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. Na scenie zaprezentowało się 34 finalistów wyłonionych w czasie eliminacji, które odbyły się w Żółtańcach 15 maja.


Jury w składzie: Agnieszka Piekaroś – Padzińska (przewodnicząca), Katarzyna Klimczak i Mariusz Matera mieli niełatwe zadanie, bo do eliminacji zgłosiło się ponad 50 wykonawców. Laureaci zaprezentowali na scenie naprawdę wysoki poziom artystyczny, co podkreślała przewodnicząca Jury na zakończenie finału. Pamiątkowe statuetki – róże wykonane przez artystę kowala Krzysztofa Marczydło – nagrody i dyplomy ufundowane przez Wydział Promocji Gminy Chełm, Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm i Starostwo Powiatowe w Chełmie wszystkim uczestnikom wręczył Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba i członkowie Jury. Najwyższe noty w tym roku otrzymali: Soliści Grupa A: I miejsce Jagoda Batejko, II miejsce Natalia Parada, III miejsce Natalia Chytryniewicz, IV miejsce: Zuzanna Chorągiewicz, Nina Nowicka, Justyna Jakubowska, Amelia Mielniczuk, Kornelia Bielecka, Agnieszka Gradzińska, Hanna Pudłowska.

Soliści Grupa B: I miejsce Paulina Węgorek, II miejsce Kaja Dacka, III miejsce Magdalena Dworak, IV miejsce: Zuzanna Dzieńkowska, Martyna Gadzała, Małgorzata Grabowiec. W grupie duetów z grupy A, I miejsce Bartłomiej Miszczuk i Roksana Sadowska, II miejsce Martyna Pajer i Klaudia Semeniuk, III miejsce Martyna Pieczykolan i Julita Pogonowska, IV miejsce: Nikola Dzik i Oliwia Szajkowska. Duety grupa B, I miejsce Julia Daniec i Kacper Krzywanowski, II miejsce Kamila Błaziak i Wiktoria Borys, III miejsce Kinga Wojtas i Zuzanna Mazurek, IV miejsce: Maja Różyńska i Karolina Dziurdź, Magdalena Maklakiewicz i Karolina Wiórko.

Finałowi towarzyszyła licytacja i kiermasz fantów, z których całkowity dochód zostanie przekazany dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwała przedstawicielka hospicjum Agnieszka Jarzyna. Na scenie oprócz finalistów przeglądu zaprezentowały się również dzieci ze świetlicy w Starych Depułtyczach z inscenizacją doskonale znanej bajki Juliana Tuwima – Rzepka, jak również Martyna i Weronika, które zaprezentowały autorskie układy taneczne. Na zakończenie Finału dla zebranych gości zaśpiewali jurorzy, czyli Katarzyna Klimczak i Mariusz Matera.

Gminna Biesiada Rodzinna, była pierwszą imprezą zorganizowaną w wybudowanym w ubiegłym roku amfiteatrze. Na widowni, którą przewidziano na 500 osób, pojawiło się kilkuset widzów, wśród których oprócz mieszkańców Janowa, na wydarzenie przybyło wielu mieszkańców całego regionu, na widowni zasiedli również wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, z-ca wójta Lucjan Piotrowski, jak również radni Gminy Chełm na czele z przewodniczącym Arturem Kubackim, przedsiębiorcy i społecznicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here