Spoczniemy w „parkletach”

Zazieleni się w centrum miasta – dwa miejsca do odpoczynku nazywane nowocześnie „parkletami”, powstaną przy ulicy Lubartowskiej, niedaleko Ratusza i przy ul. Świętoduskiej. ratusz już szuka wykonawcy w ramach Zielonego Budżetu 2018. Kolejne projekty, w dzielnicy Dziesiąta zostaną poddane ocenie mieszkańców.


Niewielki skwerek o wymiarach 2,5 na 5 metrów powstanie przy Lubartowskiej w pobliżu Ratusza. Złożą się na niego betonowa ławka z drewnianym siedziskiem, donica wykonaną z egzotycznego drewna, odpornego na wilgoć i kosze na odpadki. W donicach zostaną posadzone niewielkie zielone krzewinki (runianka) i kosodrzewina. Bardzo podobna konstrukcja pojawi się przy Świętoduskiej. Wykonawca nowych skwerków zostanie wybrany w tym tygodniu.
W planach jest realizacja kolejnych projektów w ramach ZBO. Docelowo ma być ich szesnaście. Część z nich powstanie po uzgodnieniu z mieszkańcami. Do konsultacji społecznych ratusz przedstawił właśnie projekty dotyczące ulicy Kunickiego. W tym roku miniskwery mają pojawić się tam w miejscu ślepo zakończonych ulic Rejmonta, Matejki, Bagatela czy Śniadeckiego. W dzielnicy ma być też realizowany projekt „Zielono przy bibliotece” (nasadzenia na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z ul. Nowy Świat) czy „Zielony strzał w dziesiątkę” (Kunickiego – Dziesiąta). Na Dziesiątej zrealizowany będzie też projekt „Perłowy zakątek”, związany z zagospodarowaniem skweru w pasie drogowym ul. Kunickiego przy skrzyżowaniu z ul. Próżną (Kunickiego – Próżna przy Perle). Uwagi do wybranych lokalizacji można zgłaszać w formie elektronicznej na adres: konsultacje@lublin.eu. Otwarte spotkanie z mieszkańcami planowane jest na 13 lutego 2018 r., o godzinie 17. 00 w budynku VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie przy ul. Mickiewicza 36. (EM.K.)