Spółdzielnia zakręci wodę dłużnikom

Krasnostawska Spółdzielnia Mieszkaniowa postanowiła się wziąć za dłużników. Jeżeli do 10 kwietnia, nie uregulowali zaległości z tytułu opłat za wodę, grozi im jej odcięcie.

Jakiś czas temu na stronie internetowej Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawił się apel do mieszkańców „niepłacących należności za zużytą w mieszkaniach wodę”.

– Zarząd Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Krasnymstawie wzywa mieszkańców do natychmiastowego zapłacenia zaległości za zużytą w mieszkaniach wodę w terminie do 10 kwietnia 2019 roku i opłacania jej terminowo według otrzymanych rachunków – czytamy.

– W przypadku niewywiązania się z powyższego w wyznaczonym terminie, poinformujemy mieszkańców danej klatki schodowej o ilości osób niepłacących za zużytą wodę i przystąpimy do odcięcia dopływu wody zarówno zimnej, jak i ciepłej do mieszkania – kończy się zawiadomienie.

O komentarz w sprawie zwróciliśmy się do Witolda Bazana, prezesa KSM. Chcieliśmy ustalić ilu mieszkańców ma długi, na jaką kwotę i czy rzeczywiście jest ryzyko, że niektórym spółdzielcom grozi odcięcie od wody. – Odpowiemy na pytania w przyszłym tygodniu – poinformował nas prezes Bazan. Do tematu wrócimy. (kg)