Społecznicy na szóstkę z plusem

Takiej aktywności i pomysłów, by na dzielnicy żyło się coraz lepiej, inni mogą im tylko pozazdrościć. Mowa o Społecznym Komitecie Mieszkańców Lublina-Bronowice, który od czwartku ma nowy Zarząd. Na jego czele ponownie stanął Andrzej Szyszko.


Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina-Bronowice działa już 21 lat. Tworzą go oddani i niezwykle zaangażowani społecznicy. Ich osiągnięcia dla poprawy życia na dzielnicy są przeogromne.

– Przy pomocy władz miasta, województwa lubelskiego i centralnych wybudowaliśmy boiska Orlik oraz nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne z basenem i halą sportową, które jest perełką naszej dzielnicy. Powstały skwery wypoczynkowe imienia wielkich Polaków – św. Jana Pawła II, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i Prymasa 1000-lecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zbudowaliśmy place zabaw i boiska sportowe z odpowiednim wyposażeniem przy ulicy Puchacza, Lotniczej, Bronowickiej oraz Plagego i Laśkiewicza. W miejscu błotnistych ścieżek wykonane zostały bezpieczne ciągi piesze z funkcjonalnym pasażem łączącym ulicę Pogodną z ulicą Puchacza. W grudniu, po 12 latach, ten teren doczekał się także oświetlenia – wylicza Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina-Bronowice i przewodniczący Zarządu Dzielnicy.

Po kilkunastu latach oczekiwania, na wniosek mieszkańców, udało się także doprowadzić do szczęśliwego finału, przyspieszając o trzy lata budowę, VI Komisariatu Policji, który jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Uroczyste otwarcie odbyło się 23 września ubiegłego roku!

Od lat SKML-B organizuje dla mieszkańców imprezy o charakterze kulturalno-patriotycznym. Najbardziej znany Jarmark Bronowicki, którego trzecia edycja odbyła się na początku września ubiegłego roku, odbił się szerokim echem nie tylko na dzielnicy.- Dalej zamierzamy kłaść nacisk na tego typu wydarzenia. W tym roku szyki pokrzyżowała nam nieco pandemia koronawirusa.

Pod koniec maja planowaliśmy na Bronowicach uczcić 100-rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II, a także odsłonić pomnik Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jako biskup lubelski w latach 1946-48 głosił w kościele pw. Świętego Michała Archanioła piękne patriotyczne nauki dla społeczności Bronowic, Lublina i województwa. Uroczystości odbędą się ostatecznie 15 sierpnia – zapowiada Andrzej Szyszko.

Podczas czwartkowego zebrania sprawozdawczo-wyborczego Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina-Bronowice ukonstytuował się nowy zarząd. Na jego czele stanął dotychczasowy prezes Andrzej Szyszko, wiceprezesami ponownie zostały Grażyna Tutka i Danuta Bochniarz, a skarbnikiem Anna Trusz-Krok. Do zarządu został dokooptowany Piotr Mielniczek. Komisję Rewizyjną tworzą Edyta Bochniarz (przewodnicząca), Zofia Gwóźdź (zastępca) oraz Marek Misztal.

Najważniejsze zadania przed KML-B na najbliższy rok?

– Priorytet to budowa Bronowickiego Centrum Kultury przy ul. Łabędziej, którego koncepcję już mamy, a także inwestycje drogowe. Przede wszystkim remont ulicy Pogodnej, którego projekt od dawna jest gotowy. Jego ważność kończy się w przyszłym roku i nie można do tego dopuścić – dodaje A. Szyszko. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here