Społecznicy zaczynają kadencję

Czwartkowa uroczystość wręczenia zaświadczeń radnym z Abramowic, Bronowic, Czechowa Południowego, Czechowa Północnego i Dziesiątej

W ubiegły czwartek i piątek nowo wybrani dzielnicowi radni odebrali od przedstawicieli Miejskiej Komisji Wyborczej w Lublinie zaświadczenia o wyborze i oficjalnie rozpoczęli czteroletnią kadencję.


Poniżej jeszcze raz publikujemy nazwiska nowych radnych, ponieważ w poprzednim wydaniu „Nowego Tygodnia”, przedstawiając szczegółowe wyniki wyborów i liczbę głosów uzyskanych przez wszystkich startujących kandydatów, „drukarski chochlik” spowodował, że nazwiska kandydatów, którzy dostali się do rady, nie zostały w żaden sposób odróżnione od nazwisk kandydatów, którzy otrzymali zbyt mało głosów. To mogło wprowadzić czytelników w błąd, kto ostatecznie zdobył mandat, a którym kandydatom się to nie udało.

Dla pełnej jasności poniżej nazwiska wyłącznie nowych dzielnicowych radnych i liczba uzyskanych przez nich głosów. W kilkunastu obwodach kandydaci uzyskali mandat bez konieczności udziału w wyborach, ponieważ ich liczba była w nich mniejsza albo równa liczbie mandatów.

ABRAMOWICE

Obwód numer 1: Magdalena Błaszczak 79 głosów, Sławomir Błaszczak 108 głosów, Robert Gospodarek 89 głosów, Teresa Krzywicka 97 głosów, Sławomir Kula 52 głosy, Witold Mysyk 63 głosy, Adam Pryk 106 głosów, Andrzej Serwatka 70 głosów, Marta Tatara 107 głosów, Włodzimierz Tylec 91 głosów, Katarzyna Wachowska 79 głosów, Joanna Wrześniewska 91 głosów, Grzegorz Wrześniewski 86 głosów, Andrzej Zieliński 105 głosów, Jerzy Zieliński 77 głosów, Andrzej Zyga 74 głosy

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 13,78%. Obsadzono 15 mandatów.

BRONOWICE

Obwód numer 1: Waldemar Czapczyński 126 głosów, Dorota Prewencka 90 głosów

Obwód numer 2: Krystyna Futa 96 głosów, Łukasz Ignaciuk 89 głosów, Lech Mirosław 63 głosy,

Obwód numer 3: Hanna Księżopolska-Bachmatiuk 126 głosów, Artur Lis 107 głosów, Andrzej Bojanek 105 głosów, Adam Głowacz 91 głosów

Obwód numer 4: Edyta Bochniarz-Tyra 220 głosów, Andrzej Szyszko 217 głosów, Marian Ignaciuk 215 głosów, Grażyna Tutka 205 głosów, Paweł Wrona 193 głosy, Zofia Gwóźdź 190 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 9,55%. Obsadzono 15 mandatów.

CZECHÓW POŁUDNIOWY

Głosowanie nie odbyło się w żadnym z obwodów, gdyż liczba kandydatów była równa albo mniejsza od liczby mandatów. Do rady dzielnicy dostali się:

Obwód numer 1: Elżbieta Boczkowska, Luiza Chodun-Grabska

Obwód numer 2: Agnieszka Dolińska-Rakowska, Magdalena Kędzierska, Tomasz Kulig

Obwód numer 3: Wiesława Franus, Jan Tymejczuk

Obwód numer 4: Jakub Łukasik, Paweł Mamiński, Michał Przepiórka

Obwód numer 5: Halina Balak, Katarzyna Olkiewicz, Barbara Sidor, Piotr Sidor

Obwód numer 6: Michał Chodkowski, Katarzyna Dudziak, Andrzej Filipowicz, Henryk Koper, Kamil Turek

CZECHÓW PÓŁNOCNY

Obwód numer 1: Arkadiusz Ligęza 56 głosów, Irena Szostak-Kowalczyk 81 głosów, Małgorzata Wielgosz 83 głosy, Marzena Wytrążek 86 głosów

Obwód numer 2. Do rady bez głosowania dostali się: Bartosz Niewiadomski, Jakub Paruch, Zofia Pitucha, Piotr Wąsala

Obwód numer 3. Do rady dzielnicy dostali się: Krzysztof Czarnacki, Danuta Skoczylas, Lucyna Więcierzewska

Obwód numer 4: Mirosław Czerniak 91 głosów, Anna Świetlicka 81 głosów, Halina Warchocka 86 głosów, Piotr Zygan 98 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 4,89%.

CZUBY PÓŁNOCNE

Obwód numer 1: Renata Mitrut 134 głosy, Justyna Pikulska 134 głosy, Elżbieta Szabała 163 głosy, Michał Szymański 185 głosów, Jarosław Włosek 148 głosów

Obwód nr 2. Do rady bez głosowania dostali się: Mieczysław Biszkont, Stefania Chodkiewicz, Grażyna Dąbek, Danuta Przybyś-Ziemba

Obwód numer 3: Tomasz Buda 89 głosów, Maria Kulik 106 głosów, Wojciech Rynkiewicz 77 głosów, Krzysztof Wronka 63 głosy,

Obwód numer 4. Do rady dostali się: Dariusz Jeremek, Alicja Łukasiewicz, Bożena Nowak

Obwód numer 5: Helena Flisiak 319 głosów, Agnieszka Kowalczyk 344 głosy, Beata Skalska 312 głosów, Bartłomiej Skórski 342 głosy, Grażyna Stadnik 375 głosów,

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 7,87%. Obsadzono 21 mandatów.

CZUBY POŁUDNIOWE

Obwód numer 1: Piotr Grabarczyk 62 głosy, Anna Gutko 47 głosów, Igor Wyszyński-Katrłoski 64 głosy

Obwód numer 2: Agata Cholewa 120 głosów, Ryszard Czerwieniec 137 głosów, Arkadiusz Szczepański 146 głosów

Obwód numer 3: Halina Brzezicka 104 głosy, Marcin Garbowski 102 głosy, Grzegorz Rolewski 83 głosy, Krzysztof Wiśniewski 104 głosy

Obwód numer 4: Ryszard Janeczek 121 głosów, Janusz Malec 129 głosów, Halina Pietrzak 139 głosów, Janusz Szczęch 131 głosów, Wiesław Wnuk 178 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 5,26%. Obsadzono 15 mandatów.

DZIESIĄTA

Obwód numer 1. Do rady dzielnicy bez głosowania dostali się: Beata Basińska, Halina Goc, Grzegorz Kołodziej, Wojciech Rębacz, Jerzy Świątek

Obwód numer 2: Szymon Furmaniak 98 głosów, Wojciech Kret 132 głosy, Jakub Król 96 głosów, Adam Ślusarski 92 głosy, Urszula Ziembikiewicz-Otulska 91 głosów

Obwód numer 3: Hanna Burdon 103 głosy, Renata Janowska 99 głosów, Halina Tes 122 głosy

Obwód numer 4: Celina Ładniak 65 głosów, Andrzej Małysz 51 głosów, Piotr Nizioł 73 głosy

Obwód numer 5: Dariusz Brzózka 127 głosów, Marta Cisło 90 głosów, Wiesława Dados 98 głosów, Jan Krupiński 98 głosów, Michał Samolej 132 głosy,

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 5,99%.

FELIN

Obwód numer 1: Krystyna Brodowska 143 głosy, Grzegorz Kocot 113 głosów, Mirosław Kopiński 104 głosy, Henryk Kowalski 103 głosy, Mariusz Suszczyk 92 głosy, Daniel Wójtowicz 113 głosów, Jan Zamojski 107 głosów

Obwód numer 2: Stanisława Fidor-Tatarczuk 125 głosów, Arkadiusz Gołębiowski 124 głosy, Sebastian Gorgol 160 głosów, Grzegorz Gryzio 116 głosów, Dominika Kostek 101 głosów, Edyta Michaluk-Charytanowicz 121 głosów, Piotr Toc 148 głosów, Teresa Ziętko 123 głosy, Jakub Zmysłowski 138 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 12,07%. Obsadzono 15 mandatów.

GŁUSK

Obwód numer 1: Piotr Borowiec 61 głosów, Grażyna Cnota 84 głosy, Teresa Krzos 101 głosów, Zenon Łukasik 74 głosy, Iwona Nazarewicz 49 głosów, Piotr Nowacki 50 głosów, Jerzy Rogowski 81 głosów, Jacek Stachyra 76 głosów, Piotr Toruń 78 głosów, Ewa Trześniewska 71 głosów, Jerzy Wojciechowski 163 głosy, Kamila Wojtyła 80 głosów, Krzysztof Wójcik 48 głosów, Zbigniew Wójtowicz 83 głosy, Adam Żółkowski 80 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 16,26 %. Obsadzono 15 mandatów.

HAJDÓW-ZADĘBIE

Obwód numer 1: Wiesław Bomba 106 głosów, Agnieszka Budynkiewicz 92 głosy, Agnieszka Ciuraj 98 głosów, Elżbieta Dąbrowska 90 głosów, Paweł Flis 104 głosy, Waldemar Kołtunik 110 głosów, Monika Litwin 93 głosy, Mariusz Poroch 110 głosów, Paulina Purc 97 głosów, Teresa Siuda 108 głosów, Jacek Skiba 145 głosów, Tomasz Skiba 106 głosów, Michał Stachura 89 głosów, Jan Tomczyk 102 głosy, Maria Urban 95 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 14,46%. Obsadzono 15 mandatów.

KALINOWSZCZYZNA

Obwód numer 1: Andrzej Mitura 78 głosów, Ryszard Moczarski 77 głosów, Jolanta Mulak 86 głosów, Krystyna Nosalewicz 66 głosów, Katarzyna Pasierbiak 73 głosy, Wiesław Rafalski 72 głosy

Obwód numer 2: Piotr Buraczyński 49 głosów, Halina Gaj-Godyńska 59 głosów, Michał Gałka 56 głosów, Irena Malesa 74 głosy, Agnieszka Orłowska 66 głosów

Obwód numer 3: Robert Adach 119 głosów, Barbara Grzegorczyk 109 głosów, Bogusława Harden 99 głosów, Izabela Protas 88 głosów, Jarosław Wójcik 73 głosy

Obwód numer 4: Paweł Babula 204 głosy, Wiesław Iskra 153 głosy, Adam Skowronek 145 głosów, Artur Szymaniak 68 głosów, Andrzej Zięba 151 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 4,44%. Obsadzono 21 mandatów.

KONSTANTYNÓW

Obwód numer 1: Ewa Kapica 78 głosów, Zofia Polska 104 głosy, Łukasz Polski 95 głosów, Ryszard Skorupski 60 głosów, Anna Wojtowicz 89 głosów, Marek Wójtowicz 95 głosów

Obwód numer 2: Elżbieta Kaznowska-Maciążek 133 głosy, Adam Kruk 118 głosów, Rafał Misztal 125 głosów, Paulina Niczyporuk 121 głosów, Tomasz Pękala 145 głosów, Jakub Romaniuk 112 głosów, Andrzej Rumiński 98 głosów, Bożena Siebiesiewicz 124 głosy, Tomasz Sołtys 116 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 7,12%. Obsadzono 15 mandatów.

KOŚMINEK

Obwód numer 1: Tomasz Aftyka 111 głosów, Urszula Czubacka 115 głosów, Jolanta Jańczak 103, Kamil Panczenko 84 głosy

Obwód numer 2: Mariusz Bańka 106 głosów, Albert Koczmara 115 głosów, Andrzej Mazuś 92 głosy, Ewelina Oleszek 118 głosów

Obwód numer 3: Ewa Gęca 103 głosy, Mariusz Kasprzak 81 głosów, Kazimiera Romaniuk 80 głosów, Irena Wyrwas 82 głosy

Obwód numer 4: Grzegorz Grylak 53 głosy, Natalia Kokoszka 50 głosów, Anna Wójcik 50 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 6,83%. Obsadzono 15 mandatów.

PONIKWODA

Obwód numer 1: Renata Bednarek 74 głosy, Ewa Staniak 49 głosów

Obwód numer 2: Cezary Bach 43 głosy, Justyna Budzyńska 60 głosów, Kinga Kicińska 63 głosy, Grażyna Kujawa 58 głosów, Tomasz Małecki 84 głosy, Ewelina Przybylska 43 głosy, Piotr Rubaszko 51 głosów, Sebastian Szczęsny 41 głosów

Obwód numer 3: Andrzej Kozak 54 głosy, Magdalena Maliszewska 85 głosów, Jerzy Miszczuk 55 głosów, Barbara Skubis 89 głosów, Edward Skubis 84 głosy

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 5,14%. Obsadzono 15 mandatów.

RURY

Obwód numer 1. Do rady dzielnicy bez głosowania dostali się: Magdalena Szczygieł-Mitrus, Piotr Szamański

Obwód numer 2: Dariusz Michałowski 126 głosów, Grzegorz Wierzchowski 111 głosów, Michał Zacz 160 głosów

Obwód numer 3. Do rady dzielnicy dostali się: Szymon Dziurda, Emilia Lipińska

Obwód numer 4: Jolanta Białecka 142 głosy, Lucyna Fryc 104 głosy, Andrzej Gołacki 93 głosy, Andrzej Pelczar 129 głosów

Obwód numer 5: Jacek Jagitka 158 głosów, Małgorzata Szatkowska 112 głosów, Kazimiera Trybuła 102 głosy

Obwód numer 6: Grzegorz Błaszczuk 49 głosów, Jacek Kmieć 76 głosów, Amadeusz Popek 50 głosów, Dariusz Sadowski 61 głosów

Obwód numer 7. Do rady dzielnicy dostali się: Jerzy Król, Katarzyna Więcek, Przemysław Ziętek

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 5,9%. Obsadzono 21 mandatów.

SŁAWIN

Obwód numer 1: Piotr Bielawski 199 głosów, Jacek Jabłoński 310 głosów, Barbara Kamieńska-Krzowska 334 głosy, Radosław Osiak 355 głosy, Zofia Rzączyńska 351 głosów, Dominik Starczewski 176 głosów, Monika Tarkowska 283 głosy

Obwód numer 2: Do rady dzielnicy bez głosowania dostali się: Michał Chrzonstowski, Michał Jankowski, Katarzyna Kocot, Magdalena Olszewicz-Wątorska, Grzegorz Orłowski, Małgorzata Pietrzela, Paweł Waga, Dorota Wójcik.

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 12,24%. Obsadzono 15 mandatów.

SŁAWINEK

Obwód numer 1: Bernardetta Bialik-Karska 123 głosy, Ryszard Chwała 191 głosów, Jacek Głuchowski 202 głosy, Jolanta Janoszczyk 195 głosów, Bolesław Korczyński 168 głosów, Tadeusz Kowal 165 głosów, Agata Kusz 182 głosy, Tomasz Kuta 167 głosów, Halina Łukasik 196 głosów, Andrzej Miazga 212 głosy, Danuta Olchowska-Kubik 186 głosów, Tadeusz Sapko 95 głosów, Ryszard Selwa 175 głosów, Dominika Szewczak 127 głosów, Andrzej Tupaj 128 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 8,99%. Obsadzono 15 mandatów.

ŚRÓDMIEŚCIE

Obwód numer 1: Marcin Błażyński 52 głosy, Jadwiga Kamińska-Smyl 63 głosy, Bożena Kościańczuk 55 głosów, Marcin Pietrosiński 65 głosów, Barbara Ślifirz 76 głosów

Obwód numer 3. Do rady dzielnicy bez głosowania dostali się: Marian Danielewicz, Ryszard Milewski, Łukasz Świeboda, Krzysztof Werner

Obwód numer 2: Krzysztof Lipka 45 głosów, Aldona Popek 31 głosów

Obwód numer 4: Magdalena Chojnacka 68 głosów, Monika Dagilis 58 głosów, Mariusz Iwanicki 80 głosów, Rafał Mysiakowski 53 głosy

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 3,73%. Obsadzono 15 mandatów.

STARE MIASTO

Obwód numer 1: Marcin Błaziak 44 głosy, Adrian Dang Xuan 42 głosy, Jakub Gliwka 31 głosów, Wiesław Koc 49 głosów, Zofia Kośka 39 głosów, Michał Makowski 44 głosy, Marek Michalik 37 głosów, Grzegorz Mocny 44 głosy, Zygmunt Ostrowski 34 głosy, Marzena Pacek 32 głosy, Zofia Popiołek 30 głosów, Izabela Waleczek-Bartnik 32 głosy, Agata Włodarczyk 35 głosów, Dariusz Wojewódzki 37 głosów, Anna Wypych 22 głosy

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 5,48%. Obsadzono 15 mandatów.

SZEROKIE

Obwód numer 1: Zofia Bielecka 167 głosów, Karolina Chuderska 177 głosów, Maria Dudziak 228 głosów, Marcin Gutek 156 głosów, Mariola Jeż 151 głosów, Józef Kaźmierczak 205 głosów, Sławomir Knap 146 głosów, Jarosław Królikowski 148 głosów, Damian Kuraszewicz 145 głosów, Marzena Kuśmierz 157 głosów, Agnieszka Lis 150 głosów, Wiesława Ogrodnik 139 głosów, Katarzyna Paszowska 159 głosów, Marek Rachańczyk 150 głosów, Andrzej Skałecki 180 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 18,97%. Obsadzono 15 mandatów.

TATARY

Obwód numer 1: Piotr Kozak 43 głosy, Damian Kuźniak 53 głosy, Mieczysław Stasiak 98 głosów, Iwona Stefanek 72 głosy, Paweł Węgrzyn 56 głosów

Obwód numer 2. Do rady dzielnicy bez głosowania dostali się: Piotr Laskowski i Józef Nowomiński

Obwód numer 3. Do rady dzielnicy dostali się: Tadeusz Bejm, Jerzy Chabior, Tamara Owczarewicz, Adam Pasieczny

Obwód numer 4. Do rady dzielnicy dostali się: Piotr Skrzypczak i Henryk Wilczyński

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 5,5%. Obsadzono 13 mandatów.

WĘGLIN PÓŁNOCNY

Obwód numer 1: Jacek Bednarczyk 132 głosy, Jerzy Borsukiewicz 130 głosów, Dariusz Boruch 161 głosów, Krzysztof Burdziński 102 głosy, Andrzej Butrym, 124 głosy, Grażyna Czarnota 124 głosy, Barbara Kosmala 127 głosów, Anna Kuszneruk 120 głosów, Dorota Lipka 112 głosów, Barbara Lisiak 116 głosów, Paweł Mierzwa 133 głosy, Witold Sobiesiak 116 głosów, Jarosław Wnuk 158 głosów, Maria Zdanowska 112 głosów, Beata Żuraw 115 głosów

Frekwencja w dzielnicy wyniosła 11,02%. Obsadzono 15 mandatów.

WĘGLIN POŁUDNIOWY

Głosowanie w dzielnicy się nie odbyło. Do rady dostali się:

Obwód numer 1: Iwona Mańko, Sandra Pikula, Ewa Sieniuc-Pikula, Bogumiła Trębicka, Maria Żołnierczuk

Obwód numer 2: Iwona Ciosek, Adam Cis, Anna Glijer, Irena Klekowska, Grzegorz Nowak, Janusz Podgajny, Hubert Solarski, Łukasz Wilkołek, Kacper Wójcik, Arkadiusz Wronowski

WIENIAWA

Głosowanie w dzielnicy się nie odbyło. Do rady dostali się:

Obwód numer 1: Anna Bagłajewska, Grzegorz Dzięcioł, Helena Naumiuk, Dorota Ostrowska, Agnieszka Ostrowska-Kostow

Obwód numer 2: Rafał Gutowski, Tomasz Makarczuk, Sławomir Ostapczuk, Elżbieta Rusinek-Prystupa, Andrzej Szymczakowski

Obwód numer 3: Do rady dzielnicy dostali się: Juliusz Jurkowski, Wanda Kamińska, Janina Skrzypek, Izabela Wiewiórka, Marcin Żytomski

WROTKÓW

Obwód numer 1. Do rady dzielnicy bez głosowania dostali się: Leszek Lewandowski, Renata Sugier, Mariola Tarnowska

Obwód numer 2: Piotr Marek 40 głosów, Anna Poterucha-Radomska 32 głosy, Monika Sugier 34 głosy, Anna Trumińska 32 głosy,

Obwód numer 3: Ewa Słomka 47 głosów, Paweł Soczyński 34 głosy, Krzysztof Szczurowski 53 głosy, Jadwiga Widerska 40 głosów

Obwód numer 4: Katarzyna Jałowiec 34 głosy, Artur Kowalczyk 36 głosów, Urszula Piotrowska-Kosior 42 głosy, Teresa Ryfka 31 głosów

W obwodzie numer 1 głosowanie się nie odbyło, listę radnych z tego obwodu opublikowaliśmy kilka tygodni temu. Frekwencja w dzielnicy wyniosła 2,6%. Obsadzono 15 mandatów.

ZA CUKROWNIĄ

Głosowanie w dzielnicy się nie odbyło. Do rady dostali się:

Obwód numer 1: Magdalena Długosz, Robert Gawin, Tadeusz Karpiński, Lidia Kasprzak-Chachaj, Katarzyna Kozieł, Magda Kozieł, Barbara Kozłowska, Tomasz Kukiełka, Anna Marek, Karolina Okoń, Wojciech Pierzchała, Szymon Pietrasiewicz, Paula Rogulska, Paweł Sim

ZEMBORZYCE

Głosowanie w dzielnicy się nie odbyło. Do rady dostali się:

Obwód numer 1: Monika Baran, Andrzej Budzyński, Danuta Daniewska, Mieczysław Gwiazda, Sławomir Jawor, Mirosław Krzewiński, Dariusz Lal, Agnieszka Machaj, Elżbieta Maciąg, Marta Niezgoda, Łukasz Pietrak, Justyna Podkowińska-Gryka, Sławomir Polaczuk, Tomasz Rębacz, Andrzej Wojciechowski