Spontaniczne czyszczenie dzielnicy

Dzielna ekipa czyściochów z Dziesiątej zebrała całą górę śmieci Fot. nadesłane przez panią Urszulę

Pan Piotr z wnukami postanowił uprzątnąć dzikie wysypisko śmieci przy ul. Chłodnej i Skośnej. Przyłączyli się inni. Ratusz docenia takie zaangażowanie. Po naszym sygnale zlecił firmie sprzątającej odbiór worków z zebranymi odpadami.


– Ponad rok temu pomogli nam Państwo nagłośnić sprawę dzikiego składowiska śmieci u zbiegu ulic Chłodnej i Skośnej i za to dziękujemy bardzo. Niestety, śmiecie do wczoraj dalej leżały w jeszcze większej ilości, żadne służby w niczym nie pomogły. Wczoraj mąż z dwójką wnuków (8 i 11 lat) zaczął porządkować teren, po chwili przyłączyła się piątka kolejnych dzieciaków i dwóch sympatycznych panów z workami śmieciowymi… cudne to było !!! – napisała do nas Urszula Osińska, mieszkanka dzielnicy Dziesiąta. – Teraz problemem będzie odbiór wypełnionych śmieciami worków, może tym razem Wasza gazeta nas wesprze i służby komunalne odbiorą śmieci i wezmą się za porządek wzdłuż brzegu rzeki Czerniejówki.

Przekazaliśmy ten sygnał w miniony piątek do Ratusza. Odpowiedź nadeszła bardzo szybko. – Usunięcie worków z odpadami zostało zlecone firmie zajmującej się likwidacją dzikich wysypisk. W przypadku działek miejskich, nie objętych stałym, bieżącym utrzymaniem, odpady są usuwane w trybie interwencyjnym po przyjęciu zgłoszenia od mieszkańców lub Straży Miejskiej.

U zbiegu ulic Chłodnej i Skośnej większą część nieruchomości, na której znajdują się dzikie wysypiska, stanowią niezagospodarowane działki prywatne. Doceniamy zaangażowanie mieszkańców w akcję sprzątania naszego miasta. W związku z koniecznością zorganizowania odbioru zebranych odpadów oraz ich lokalizacją prosimy o wcześniejsze powiadamianie Wydziału Gospodarki Komunalnej o prowadzeniu takich działań – wyjaśniła nam Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

– Urząd Miasta na bieżąco interweniuje w przypadku przyjęcia zgłoszenia o pojawieniu się dzikiego wysypiska na terenach miejskich. Od początku roku zlikwidowano 25 takich miejsc – dodała. Zgłoszenia o dzikich wysypiskach należy kierować do Straży Miejskiej – tel. 986 lub 466 50 65, 466 50 20, 466 50 67, do Wydziału Gospodarki Komunalnej tel. 81 466 31 00 w przypadku terenów miejskich poza pasem drogowym lub do Zarządu Dróg i Mostów tel. 81 466 57 00 w przypadku wysypisk w obrębie pasa drogowego dróg publicznych. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here