Sportowa spółka szuka speca od siatkówki

Nowo powołana spółka Chełmski Klub Sportowy ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora sportowego sekcji siatkarskiej. Co z piłką nożną? Nie wiadomo. Artur Juszczak, prezes ChKS, nie chciał z nami rozmawiać.

Chełmski Klub Sportowy konkurs na stanowisko dyrektora sportowego sekcji siatkarskiej ogłosił 15 czerwca. Nabór kandydatów trwa do 24 czerwca do godziny 10.00.

Dyrektor sekcji sportowej musi np. legitymować się „posiadaniem znajomości języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków dyrektora sportowego sekcji siatkarskiej”, nie może być karany, musi znać prawo zamówień publicznych, ustawę o sporcie i przepisy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ważne jest też, by miał co najmniej „5-letnią praktykę w zarządzaniu klubem sportowym w analogicznej sekcji na poziomie co najmniej rozgrywek II-ligowych, a także doświadczenie w negocjowaniu kontraktów siatkarzy i w kontakcie z menadżerami”.

O szczegóły konkursu próbowaliśmy dopytać Artura Juszczaka, prezesa Chełmskiego Klubu Sportowego. Chcieliśmy też dowiedzieć się, dlaczego spółka nie ogłosiła analogicznego konkursu na dyrektora sportowego sekcji piłki nożnej (w końcu w skład ChKS ma wejść nie tylko siatkówka, ale i piłka nożna). – Nie rozmawiam z „Nowym Tygodniem” – uciął prezes Juszczak, po czym rozłączył się.

Do tematu wrócimy. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here