Sportowe emocje w sieci

Mr.Cogito oraz Laxon pokazali się z dobrej strony na tle bardziej doświadczonych graczy Wisła Płock Esports

E-sport już od dłuższego czasu w naszym kraju cieszy się sporą popularnością. W większości klubów (i to nie tylko piłkarskich), jak grzyby po deszczu powstają sekcje, gdzie zawodnicy grają w FIFA, a także inne gry.

Teraz, gdy rozgrywki sportowe na stadionach i w halach z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zostały zawieszone, a w niektórych dyscyplinach nawet zakończone, e-sport pozostaje jedyną formą międzyklubowej rywalizacji. W ubiegłym tygodniu postanowili z niej skorzystać reprezentanci AZS UMCS, którzy wyzwali do walki płocką Wisłę.

Środowe towarzyskie e-sportowe spotkanie online w FIFA 20 odbyło się w formie dwumeczu. Pierwsza potyczka stoczona została na platformie PlayStation 4, a barw AZS UMCS w starciu z Tomaszem „Bryke” Beczakiem bronił Krzysztof „Mr.Cogito” Lenarczyk, grający trener akademików. Druga toczyła się na XBOX One, gdzie Eryk „Laxon” Birc z AZS UMCS zmierzył się z Cezarym „KarteKpL” Gontarkiem.

Mecze były niezwykle zacięte. Ostatecznie po zsumowaniu dwóch wyników 4:3 wygrali nafciarze.

– Nie odstawaliśmy od rywala. Przegraliśmy jedną bramką, ale nie składamy broni. Muszę przyznać, że brakowało mi takich e-sportowych emocji. Mam nadzieję, że jeszcze pokażemy swoją siłę i udowodnimy, że nie zmarnowaliśmy przepracowanego czasu. Pokazaliśmy na tle silnej drużyny, że warto z nami grać i rywalizować.

Obecnie sondujemy możliwości rozegrania spotkania z innymi drużynami. Liczę też, że jakaś liga pokusi się o rozgrywki dla organizacji e-sportowych podczas ograniczeń związanych z koronawirusem. Bardzo liczę także na rewanż z Wisłą Płock – mówi Krzysztof „Mr.Cogito” Lenarczyk, grający trener AZS UMCS.BAS

AZS UMCS LUBlin – Wisła Płock 3:4

Krzysztof „Mr.Cogito” Lenarczyk – Tomasz „Bryke” Beczak 1:2 (0:2)
Eryk „Laxon” Birc – Cezary „KarteKpL” Gontarek 2:2 (1:1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here