Sportowe sukcesy Jagiełły

Drużyny I LO w Krasnymstawie triumfowały w zawodach w tenisa stołowego, siatkówce i piłce ręcznej. Pod względem sportowym nie ma silniejszej szkoły w powiecie.

Luty przyniósł absolutną dominację I LO w Krasnymstawie pod względem sportowym. Najpierw w hali ZSP nr 2 zorganizowano licealiadę w tenisie stołowym. Wśród dziewcząt triumfowała ekipa I LO w składzie: Karolina Ciepłowska i Monika Kucharska. Dziewczęta po zaciętej walce wyprzedziły kolejno: II LO w Krasnymstawie, ZSP nr 2 w Krasnymstawie oraz ZSP w Żółkiewce i ZSP nr 1 w Krasnymstawie. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęło II LO w składzie: Sebastian Franczak i Sebastian Patyra.
Kilka dni później w CSiR w Krasnymstawie odbyła się powiatowa licealiada w siatkówce. W finale I LO pokonało II LO 2:0. Triumfatorki grały w składzie: Martyna Gawron, Monika Grządkowska, Elżbieta Kapeluszna, Paulina Łukaszczak, Kamila Suchorab, Aleksandra Ścibor, Karolina Szewczyk, Aleksandra Zielińska, Patrycja Żydek i Wiktoria Żydziak. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z ZSP nr 2 w Krasnymstawie, a na czwartym ZSCKR w Siennicy Różanej.

W CSiR w Krasnymstawie odbyły się też powiatowe zawody w piłce siatkowej dla chłopców. I tu triumfowała ekipa z I LO w składzie: Maciej Bortacki, Łukasz Czuba, Filip Figiel, Oskar Jabłoński, Michał Kostrzanowski, Szymon Marciniec, Wojciech Marucha, Karol Piwko, Bartłomiej Suryło, Karol Ścibak. Kolejne miejsca: 2. ZSP nr 2 w Krasnymstawie, 3. II LO w Krasnymstawie, 4. ZSCKR w Siennicy Różanej, 5. ZSP nr 2 w Krasnymstawie.
I LO zwyciężyło też w powiatowej licealiadzie dziewcząt w piłce ręcznej. Drużyna z Jagiełły pod opieką Marty Grzywny wystąpiła w składzie: Karolina Ciepłowska, Martyna Gawron, Monika Grządkowska, Elżbieta Kapeluszna, Monika Kucharska, Klaudia Nawrocka, Anita Parys, Klaudia Radziej, Karolina Szewczyk, Patrycja Żydek, Małgorzata Chwil, Lidia Zacharzyńska. Wśród chłopców również najlepsi okazali się szczypiorniści z I LO (Łukasz Czuba, Patryk Garbacz. Oskar Jabłoński, Patryk Kornicki, Mateusz Krupa, Przemek Kurzyp, Radek Lenard, Michał Pawlas, Karol Piwko, Kuba Swęd, Karol Ścibak, Patryk Tymicki, Miłosz Weremko, trenerem zwycięzców jest Mirosław Patejuk). (k)