Sportowo i turystycznie

W Leśniowicach realizowane są dwie inwestycje, które posłużą miłośnikom sportu. To drugi etap budowy sali gimnastycznej oraz miejsce wypoczynku dla rowerzystów.

W ubiegłym roku gmina Leśniowice otrzymała dofinansowanie z ministerstwa sportu na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Leśniowicach z drogą dojazdową, parkingami, niezbędnymi przyłączami oraz zagospodarowaniem terenu przyległego. Na wkład własny na tę inwestycję samorząd też nie musi wydawać z własnej kieszeni, bo niedawno dostał na to kolejną dotację – 1,9 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowy obiekt sportowy rośnie w oczach i ruszył już drugi etap tej budowy.

Budynek zostanie oddany do użytku na początku sierpnia 2022 roku i dostarczy około 753 metrów kwadratowej nowoczesnej powierzchni sportowej. Będą z niej korzystać uczniowie, zawodnicy klubów sportowych, mieszkańcy. Do końca czerwca br. przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Leśniowicach powstanie miejsce odpoczynku dla rowerzystów. Zlokalizowano je przy szlaku rowerowym „Malowniczy Wschód” oraz w korytarzu Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”.

Na utwardzonym terenie zamontowane będą ławki parkowe, stojaki na rowery i pojemniki na zużyte baterie. Korzystać z niej będą mogli rowerzyści, mieszkańcy oraz turyści. Koszt inwestycji to 55 551,55 zł, z czego 35 347,00 zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wykonawcą robót jest firma z Hrubieszowa. (mo, fot. UG Leśniowice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here