Spotkania chóralne w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury i rada duszpasterska przy parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie zapraszają 5 listopada o godz. 16.00 na spotkania chóralne „Con Amore”.

Inicjatorką wydarzenia jest Grażyna Majchrowicz. W kościele pw. św. Franciszka Ksawerego wystąpią dwa chóry z Lubelszczyzny: Tarna-Vox (na zdjęciu) i Pueri Cantores Lublinenses.
Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany w 2015 r. Ma swoją siedzibę przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. – My nie koncertujemy, my modlimy się śpiewem – tak istotę działalności chóru określa jego założyciel i dyrygent ks. mgr Attila Honti.
Tarna-Vox powstał z kolei przed czterema laty i działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Tarnawatka. Dyrygentem zespołu jest Wiesława Grabek-Woś, absolwentka Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, wokalistka, obecnie nauczycielka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu. Tarna-Vox to amatorski zespół a capella, skupiający ludzi w różnym wieku, budujący swoją tożsamość w oparciu o muzykę śp. Józefa Przytuły, wieloletniego dyrygenta Polskiej Orkiestry Włościańskiej w Zamościu, której solistką była Wiesława Grabek-Woś.
Początek koncertu 5 listopada o 16.00. (k)