Spotkania w Bibliotece

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie nie mogą narzekać na brak atrakcji. W ubiegłym tygodniu placówkę odwiedził znany reportażysta, w bibliotece odbyło się też spotkanie poetyckie.


W środę, 21 listopada, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie z czytelnikami spotkał się Marek Szymaniak pochodzący z Krasnegostawu dziennikarz i reportażysta. Szymaniak promował swoją debiutancką książkę pt. „Urobieni. Reportaże o pracy”, na którą złożył się cykl reportaży dotyczących zjawiska prekariatu i innych patologii obecnych na rynku pracy. Dwa dni później w MBP zorganizowano literackie spotkanie znanej w Krasnymstawie rodziny Iwańczyków.

Najnowsze publikacje tej niezwykle utalentowanej rodziny, zarówno proza jak i wiersze historyczno-patriotyczne, doskonale wpisują się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Irena Iwańczyk opublikowała cykl wspomnień, opowiadań i reportaży „Człowieczy los”, w którym przedstawiła historie z życia różnych ludzi, także tych bardzo ważnych dla historii Polski.

Mirosław Leszek Iwańczyk przygotował z kolei tomik poezji „Polska Niezłomna”, poświęcony zarówno postaciom historycznym, jak i ważnym wydarzeniom w dziejach Polski. (k)