Spotkanie z gwiazdą sportu

Uczniowie mieli do mistrzyni mnóstwo pytań i oczywiście każdy chciał sobie zrobić z nią selfie

Niezwykły gość odwiedził w czwartek uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie. Do placówki przy ul. Mickiewicza zawitała Sofia Ennaoui, znakomita biegaczka, która podczas niedawnych halowych Mistrzostw Europy w Glasgow zdobyła srebrny medal. Zawodniczka AZS UMCS Lublin opowiedziała najmłodszym o tym, jak wygląda życie sportowca i co trzeba zrobić, by stanąć na podium mistrzostw Starego Kontynentu.


Spotkanie zorganizowane przez lubelski ratusz i SP nr 2 było okazją, by podziękować Sofii za godne reprezentowanie Lublina na arenie międzynarodowej.

– Wielkie dzięki za to, że zechciała pani związać swoją przyszłość sportową z naszym miastem! Lublin czekał na panią. Lublin jest na panią bardzo otwarty! Z wielką dumą przyjmujemy panią od naszej społeczności. Chcemy być dumni z pani sukcesów – mówił podczas spotkania do znakomitej zawodniczki Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania, dziękując biegaczce, że przed kilkoma miesiącami zgodziła się zasilić szeregi lubelskiego klubu.

– Cieszę się, że mogę reprezentować AZS UMCS Lublin, Miasto Lublin oraz całe województwo. To dla mnie wielka radość, że mogę tutaj w szkole dzisiaj być i dzielić się z wami, uczniowie, swoim doświadczeniem. Trenuję lekką atletykę już około dziewięciu lat. To może nie jest jakoś bardzo dużo, ale w tym czasie zdobyłam trochę doświadczenia. Kiedyś byłam taka jak wy.

Gdy chodziłam do podstawówki, oglądałam zawody w telewizji. Chciałam być jak zawodnicy, których oglądałam. Teraz jestem tu, gdzie jestem. Zdobyłam medal Mistrzostw Europy. Cały czas chcę więcej – powiedziała do uczniów i zaproszonych gości Sofia Ennaoui.

Później był czas na pytania i oczywiście selfie z gwiazdą oraz wspólne zdjęcie. BS