Spotkanie z historią

Uczniowie klas I b i I c wraz z opiekunami, Anną Kowalską i Sylwią Wójcik-Wilkołazką, udali się do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, by obejrzeć ekspozycję o powstaniu wielkopolskim oraz wziąć udział w jednej z prelekcji z cyklu „Seryjne Historie”, którą przygotowała Paulina Litka – doktorantka historii na UMCS w Lublinie.

„Seryjne historie” to cykl spotkań przygotowywanych przez pracownika Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Konrada Grocheckiego. Wykłady dotyczące ważnych tematów historycznych mają na celu zaprezentowanie różnych sposobów ukazywania przeszłości.

– Po przekroczeniu progu Muzeum mieliśmy okazję wgłębić się w historię jedynego zwycięskiego powstania polskiego. Następnie weszliśmy do sali, w której odbyła się prelekcja pod tytułem: „Kilka słów o mesjanizmie polskim. Myśl mesjanistyczna w kontekście idei niepodległościowej. Wybrane aspekty”. Po skończonej prezentacji mieliśmy okazję zadać prowadzącej pytania dotyczące tematu mesjanizmu. Prelekcja zainteresowała nie tylko humanistów, wszyscy wyszliśmy z Muzeum z nowymi wiadomościami – opowiada Julia Kwiecińska z I c. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here