Sprzątali miasto w społecznym czynie

W związku z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi Urząd Miasta Lublin wystosował do rad dzielnic zaproszenie do udziału w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę.” Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem.


W ubiegłych latach, wiosenne porządkowanie miasta z okazji Dnia Ziemi, spoczywało głównie na barkach uczniów. Tym razem, ze względu na pandemię, szkoły nie mogły zaangażować się w Akcję, więc urzędnicy zwrócili się do rad dzielnic z propozycją zorganizowania w sobotę, 24 kwietnia, akcji sprzątania, którą miasto wesprze poprzez dostarczenie odpowiedniej liczby worków i rękawic dla wolontariuszy. Okazało się, że porządek w najbliższym otoczeniu wielu lublinianom nie jest obojętny i w sobotę wysprzątano pokaźną połać miasta, a worki z zebranymi śmieciami nieodpłatnie wywiozły firmy KOM-EKO S.A. oraz KOMA Usługi Komunalne, które na co dzień świadczą usługi wywozu odpadów komunalnych.

Oprócz miejskiej inicjatywy posprzątania Lublina z okazji Dnia Ziemi do wspólnego zrobienia porządków w swojej okolicy zaprosili mieszkańców ul. Grygowej pracownicy firmy Ekopak. – Przygotowaliśmy z tej okazji małe prezenty, które dostarczyliśmy do każdego z mieszkań. Do współpracy przy sprzątaniu zaangażowaliśmy też firmę Kom-eko, która sprzątaniem zajmuje się na co dzień – mówi Paweł Suszek, członek zarządu Ekopak. BS, ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here