Sprzedaż wirtualna, szkody realne

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec Kacpra B. z Chełma. 21-latek jest oskarżony o liczne oszustwa internetowe. Usłyszał 23 zarzuty.

Jak wynika z ustaleń śledczych, Kacper B. od połowy grudnia ub. r. do początku stycznia tego roku wyłudził za pośrednictwem Internetu 2189 złotych. Podając się za inne osoby, wystawiał na platformie sprzedażowej Olx najczęściej pady i kontrolery do gier, ale też wiertarki firmy Bosch, konsole, głośnik czy telefon. Oczywiście żadnej z tych rzeczy nigdy nie wysłał kupującemu. Po otrzymaniu przelewu na założone przez siebie rachunki urywał kontakt, a następnie – pod innym nazwiskiem – publikował kolejny anons. W końcu namierzyli go, a następnie zatrzymali, chełmscy policjanci.

Doprowadzony do prokuratury 21-latek przyznał się do oszustwa, usłyszał 23 zarzuty. Dobrowolnie poddał się karze, a jako karę łączną prokurator zaproponował dla niego 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata tytułem próby. Do tego dozór kuratora, obowiązek naprawienia szkody w ciągu 6 miesięcy od uprawomocnienia się orzeczenia sądu i 1500 złotych grzywny. Czy sąd przystanie na propozycję oskarżenia? To się wkrótce okaże. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here