Srebro i brąz dla zawodniczek Sokoła

W kategorii do 62 kg Oktawia Skraińska z Sokoła Lublin stanęła na drugim stopniu podium!

Udanie w rozegranych w miniony weekend w Chełmie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet startowały zawodniczki ZTS Sokół Lublin, na co dzień objęte programem Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego. W kategorii do 62 kg Oktawia Skraińska wywalczyła srebrny medal, a w kat. 68 kg Marlena Kister stanęła na najniższym stopniu podium.

Skraińska w finale kat. 62 kg musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy, Andżeliny Lysak z MKS CEMENT-GRYF, przegrywając 0:4. Kister decydującą o brązie w kat. 68 kg walkę wygrała z klubową koleżanką Zuzanną Zubowicz 8:0. Ponadto na miejscach 7-8 w mistrzostwach zostały sklasyfikowane pozostałe zawodniczki Sokoła: Karolina Grzegorczyk, Katarzyna Grzegorczyk (obie kat. 50 kg) oraz Natalia Plizga (kat. 57 kg).

W klasyfikacji drużynowej lublinianki z 61 pkt. zajęły drugie miejsce, ustępując zaledwie o dwa punkty zwyciężczyniom, WLKS Nowe Iganie (Siedlce). BAS