Srebro Jakuba Kalinowskiego

Jakub Kalinowski (w środku) cieszy się wraz z trenerami z udanego występu w Budapeszcie

Jakub Kalinowski, reprezentant Sportowego Klubu Kick-Boxingu Politechniki Lubelskiej, zdobył srebrny medal podczas rozgrywanych w Budapeszcie zawodów Pucharu Świata w Kickboxingu WAKO! W walce o złoto w kategorii wagowej do 89 kg w wersji light-contact seniorów przegrał na punkty z Davidem Zibratenem ze Słowenii.

Kalinowski w drodze do finału pokonał reprezentanta gospodarzy Attile Slesisza (LSP Tema SE) oraz Austriaka Romana Brundla.

W Budapeszcie podopieczny trenera Dariusza Sigłowego startował również w kategorii wagowej do 84 kg. Po zwycięstwie nad Edinem Vuceljcem (Bośnia i Hercegowina), przegrał walkę o wejście do strefy medalowej z Aminem Al Ramadanem z Niemiec, który później wywalczył puchar w tej kategorii.

W zawodach w stolicy Węgier udział brało aż 3131 zawodników i zawodniczek z 39 krajów.