Srebro KS Lublin! Strzelecka korona dla Budki i Ziarkowskiego

KS Lublin, zespół złożonych z byłych piłkarzy najlepszych lubelskich klubów, zawodników mających także za sobą reprezentacyjną i ekstraklasową przeszłość, zdobył w Sosnowcu srebrny medal Mistrzostw Polski Oldbojòw w piłce sześcioosobowej. W meczu o pierwsze miejsce nasz zespół przegrał 1:3 z gospodarzami mistrzostw – Zagłębiem.


W drodze do wielkiego finału KS Lublin pokonał w grupie: Karpaty Krosno 10:0, Widzew Łódź 4:0, Solos Jaworzno 5:1 i Limanowię 5:0 oraz zremisował 2:2 z ekipą z Sosnowca. W 1/8 finału  lublinianie uporali się  z Łodzianką Łódz (4:0), w ćwierćfinale z Esterą Przemyśl (5:2), a w półfinale z Radomskiem (6:1).

W finale KS Lublin ponownie spotkał się z Zagłębiem. – Przegraliśmy 1:3, a nasi przeciwnicy wykorzystali bezlitośnie grę z kontry. Oddali cztery celne strzały, z czego aż trzy znalazły się w sieci. Grając ofensywnie, widowiskowo strzelając dużo bramek, prowadząc w każdym meczu grę, siłą rzeczy narażaliśmy się na kontry. Można to wkalkulować pod warunkiem, że strzeli się jedną bramkę więcej niż przeciwnik – mówi o meczu Piotr Bielak, grający kierownik lubelskiej ekipy. – Było blisko. Podsumowując nasz udział w mistrzostwach to srebro należy uznać za sukces. Graliśmy ładny dla oka futbol, momentami same dłonie składały się do oklasków. Strzeliliśmy dużo bramek. Wszyscy dali z siebie wszystko co mogli. Wyróżnić należy cały zespół – dodaje.

Na pocieszenie lubelskiej drużynie pozostał tytuł króla strzelców mistrzostw, którym musieli podzielić się między sobą Mirosław Budka i Jacek Ziarkowski – obaj strzelili po 9 bramek. KS Lublin w mistrzostwach reprezentowali ponadto: Marcin Mańka, Kamil Styżej, Tomasz Brzyski (5 goli), Grzegorz Bonin (4), Paweł Bugała (4), Grzegorz Bronowicki (4), Dawid Ptaszyński (2), Konrad Zieliński (1), Jacek Paździor (1), Piotr Bielak (1), Tomasz Prasnal i Mirosław Zagrodniczek. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here