Śródmieście bez opinii

Rada osiedla „Śródmieście”, jako jedyna, nie wydała opinii odnośnie projektu budżetu Chełma na 2020 rok. Zebrania nie było, bo przewodniczący jest na zwolnieniu lekarskim. Rada wnioski do przyszłorocznego budżetu złożyła jednak we wrześniu br.

Tradycją jest, że co roku, przed budżetową sesją rady miasta, opinie w sprawie projektu budżetu wydają wszystkie rady osiedli. W tym roku zaplanowano dziewięć zebrań. Nie odbyło się i już nie odbędzie się zebranie rady osiedla Śródmieście. Jej przewodniczący Zbigniew Mazurek jest na zwolnieniu lekarskim.

Rada osiedla Śródmieście wnioski do przyszłorocznego budżetu złożyła jednak we wrześniu br. Za najpilniejsze uznała przebudowę ul. Łącznej na odcinku od Krótkiej do Lubelskiej, opracowanie dokumentacji na modernizację łącznika między ulicami Ogrodową i Pilarskiego oraz na przebudowę ul. Jasnej, budowę nawierzchni ul. Kwiatowej, chodniki na Ogrodowej od al. Armii Krajowej do Lipowej, remont ul. Sienkiewicza, plac zabaw w parku miejskim, parking między blokami przy ul. Czarnieckiego 4, a Młodowskiej 9.

W projekcie budżetu znalazły się dwie inne inwestycje, o które rada osiedla Śródmieście zabiegała w poprzednich latach. Miasto przebuduje ul. Waśniewskiego i ul. Dreszera. Na oba zadania wcześniej zostały przygotowane dokumentacje techniczne. W br. miasto dostało na nie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, w wysokości aż 80 proc. wszystkich kosztów związanych z realizacją obu przedsięwzięć.

Relacje z pozostałych spotkań rad osiedli – poniżej oraz na str. 13 i 16. (s)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here