Stanęli za Agatą Fisz

Powstaje honorowy komitet wspierający prezydent Agatę Fisz w jesiennych wyborach samorządowych. Swój udział w nim zadeklarowało już kilkanaście osób reprezentujących różne grupy społeczne i polityczne.

– To nie komitet wyborczy, ale honorowy komitet osób, organizacji i grup społecznych, które doceniają to, co już udało się osiągnąć prezydent Agacie Fisz. Te osoby chcą, by kontynuowała swoją pracę na rzecz miasta, realizowała kolejne inwestycje i przedsięwzięcia – wyjaśnia Marian Tywoniuk, członek honorowego komitetu.

Na liście powstającego honorowego komitetu już znalazło się kilkanaście znanych nazwisk, głównie wywodzących się z lewej strony lokalnej sceny politycznej. Wśród nich są m.in.: Zbigniew Janowski – przewodniczący Związku Zawodowego „Budowlani” oraz poseł kilku kadencji, Stanisław Mościcki – prezes Stowarzyszenia Rozwój i Demokracja, do niedawna wiceprezydent Chełma, Henryk Dżaman – były prezydent Chełma, Zygmunt Gardziński – przewodniczący Rady Miasta Chełm i prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Samorządowego, Ewa Suchań – prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie, Marian Lipczuk – sekretarz generalny oraz prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego, Kazimierz Mazurek – prezes Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zdzisław Bruszkiewicz – prezes Stowarzyszenia Pokolenia, Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk – reprezentująca środowiska kulturalne Chełma, Marian Sikorski – prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie.

Kilka tygodni temu Agata Fisz otrzymała także rekomendację do ponownego kandydowania na urząd prezydenta ze strony miejskich struktur SLD. Jak twierdzą jej współpracownicy, najprawdopodobniej już wkrótce do grona popierających jej kandydaturę dołączą kolejne osoby i organizacje.

Z oficjalnym ogłoszeniem komitetu wyborczego, programu i kandydatury Agaty Fisz, wspierające ją osoby czekają do ogłoszenia terminu wyborów samorządowych. – Co chwilę jestem wywoływana do tablicy w temacie wyborczym – mówi prezydent. – Ale będę działać zgodnie z literą prawa. Na kampanię wyborczą przyjdzie czas. Obecnie całą energię skupiam na realizacji szeregu miejskich projektów inwestycyjnych, przygotowywanych potężnych inwestycjach drogowych, kulturalnych i gospodarczych. Nie ukrywam, że będę kandydowała ponownie, bo po pierwsze zależy mi na dokończeniu tych wszystkich projektów, a po drugie mam jeszcze wiele innych kreatywnych pomysłów i kolejnych propozycji inwestycyjnych dla miasta – zapewnia Agata Fisz. (s)