Starają się o podstrefę

(10 maja) Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński wizytował okolice ul. Sybiraków. Nie wybrał się tam na zwykły spacer. Pełnił rolę przewodnika i zachwalał zalety tej okolicy przedstawicielowi Tarnowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest zainteresowana utworzeniem we Włodawie podstrefy. Nim jednak do tego dojdzie, ratusz musi spełnić szereg rygorystycznych wymagań.

Miasto Włodawa rozpoczęło starania o włączenie miejskich terenów inwestycyjnych do Tarnowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 10 maja Włodawę odwiedzili przedstawiciele Tarnowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. z wicedyrektorem Zygmuntem Cholewińskim na czele. – Po wstępnej analizie terenów inwestycyjnych we Włodawie możemy rozpocząć procedurę włączenia ich do Tarnowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zostały przedstawione warunki, które musimy spełnić. Jest ich dużo, jednak zrobimy wszystko, żeby je zrealizować i by mogła powstać Włodawska Podstrefa Ekonomiczna. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Ministerstwa Rozwoju. W trakcie spotkania rozmawialiśmy również o możliwości włączenia prywatnych terenów inwestycyjnych do Włodawskiej Podstrefy Ekonomicznej – wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Tereny inwestycyjne, które miasto chce włączyć do Tarnowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mają powierzchnię ponad 8 ha i zlokalizowane są w przemysłowej części miasta przy ulicy Sybiraków. (b)