Staranowali i ukradli 70 tysięcy

Co najmniej trzy lata więzienia grożą dwóm Gruzinom, którzy w Łopienniku Górnym celowo zderzyli się z Audi, którym jechał właściciel kantoru w Chełmie. Przestępcy ukradli wówczas 70 tys. zł.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Do zdarzenia doszło 15 listopada 2017 roku w Łopienniku Górnym. – Jak ustalono, sprawcy posługując się samochodem osobowym marki Mercedes, doprowadzili do czołowego zderzenia z pojazdem dwojga pokrzywdzonych, a następnie po zatrzymaniu wymienionego samochodu i użyciu wobec pokrzywdzonych przemocy fizycznej, doprowadzili ich do stanu bezbronności, po czym zabrali im 70 tys. zł – mówi Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Swoim zachowaniem spowodowali u pokrzywdzonych obrażenia, które skutkowały naruszeniem czynności narządów ich ciała na okres powyżej dni siedmiu – dodaje.

W przedmiotowym śledztwie zarzuty postawiono na razie dwóm obywatelom Gruzji. – Przy czym początkowo śledztwo pozostało zawieszone z uwagi na niemożność ustalenia miejsca pobytu podejrzanych i wykonania czynności procesowych z ich udziałem. W wyniku intensywnych działań organów ścigania doszło jednak do ujęcia obu podejrzanych, przy czym jeden z nich został przekazany przez stronę ukraińską w drodze ekstradycji 18 lutego 2020 roku – informuje Szykuła.

Gruzini nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Wobec obu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. – Zarzucane podejrzanym czyny stanowią zbrodnie i są zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 – podsumowuje rzecznik. Pokrzywdzony mężczyzna, mieszkaniec gminy Łopiennik Górny, prowadzi kantor wymiany walut w Chełmie. (ik, fot. Policja)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here