Staranowana ławka, rozjeżdżona murawa

Szczyt głupoty. Ktoś staranował ławkę trenerską na boisku w Leśniowicach i uszkodził murawę, przejeżdżając po niej autem. Przedstawiciele Klubu Sportowego „Astra” wyznaczyli tysiąc złotych nagrody pieniężnej za pomoc w zatrzymaniu wandali.

Na boisku w Leśniowicach zawodnicy klubu „Astra” rozgrywają mecze. Raz po raz jednak w tym miejscu dochodzi do aktów wandalizmu. Najczęściej niszczona jest murawa, na którą jacyś głupcy wjeżdżają autami. Tak stało się jakiś czas temu. Sprawcy nie udało się ustalić, a doprowadzenie murawy do należytego stanu wymagało wysiłku wielu osób i pielęgnacji. Ale – jak informują przedstawiciele „Astry” – ta praca poszła na marne. Po świętach okazało się, że wandale znowu wjechali na boisko. Tym razem nie poprzestali tylko na pozostawieniu śladów opon na murawie. Staranowali też niedawno ustawioną ławkę trenerską.

– Szukamy świadków zdarzenia, a za udzielenie informacji przewidziano tysiąc złotych nagrody – informują przedstawiciele klubu „Astra”. – Jeżeli ktokolwiek coś widział, bądź wie coś na temat wyczynów tych ludzi prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na nasz fanpage (anonimowość gwarantowana), bądź przekazanie informacji na ten temat Prezesowi klubu – Jackowi Stańkowskiemu lub na policję. Liczymy, że nagroda pieniężna, jaką oferuje klub zmotywuje do znalezienia sprawcy tego zdarzenia. Na pewno w ławkę trenerską wjechał samochód. Znalezione na miejscu zbite lusterko, kawałki szkła oraz lakier samochodu o tym świadczą. Szanujmy się wzajemnie i doceniajmy to, co ktoś stworzył, bądź chce stworzyć.

Sprawę zgłoszono na policji. Straty sięgają kilku tysięcy złotych. Leśniowscy urzędnicy mówią, że w planach jest ogrodzenie boiska. (mo, fot. FB KS „Astra”)