Starosta krytykował, marszałek nagrodził

Starosta krytykował i doprowadził do zwolnienia z pracy, a marszałek wyróżnił za pracę i zasługi dla województwa. Jolanta Krop, była już dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie, otrzymała medal z okazji 98-rocznicy powołania służb zatrudnienia.

Pracownicy urzędów pracy (powiatowych, miejskich i wojewódzkiego) obchodzili niedawno swoje święto. Z okazji 98-rocznicy powołania polskich służb zatrudnienia oraz Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia najlepsi zostali wyróżnieni przez Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego, pamiątkowymi medalami, grawertonami i dyplomami.
Wśród wyróżnionych medalem pamiątkowym Za Zasługi dla Województwa Lubelskiego znalazła się Jolanta Krop, do niedawna dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Oczywiście wszyscy zwrócili uwagę na jej wyróżnienie, bo przecież starosta chełmski, Piotr Deniszczuk, nie szczędził pod adresem dyrektor słów krytyki i przyczynił się do tego, że ostatecznie zrezygnowała z pracy. Przez ostatnie miesiące starał się wymóc na dyrektor, by zbilansowała koszty funkcjonowania urzędu i w końcu wysłał do PUP kontrole. Pod koniec grudnia wystąpił też do Powiatowej Rady Zatrudnienia z wnioskiem o opinię w sprawie odwołania dyrektor z funkcji. Ostatecznie J. Krop 31 stycznia sama złożyła wypowiedzenie. A dzień później poszła na zwolnienie lekarskie. Podobno Deniszczuk, który był w Lublinie na uroczystości wręczenia odznaczeń, był mocno zaskoczony nie tylko tym, że J. Krop otrzymała wyróżnienie, ale też że mimo zwolnienia lekarskiego osobiście je odebrała. A złośliwi wytykają, że partyjni koledzy starosty z PSL celowo albo niechcący, ale dali mu tym prztyczka w nos. (bf)