Starosta podpisał partnerstwo biznesowe

Starosta włodawski Andrzej Romańczuk i wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk

Atrakcyjność inwestycyjna gmin oraz sprawna obsługa inwestorów i eksporterów – to tematy, którymi zajęli się przedsiębiorcy, samorządowcy i naukowcy podczas sesji „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu”. Obecny na niej był m.in. Andrzej Romańczuk – starosta włodawski, który podpisał porozumienie o współpracy. Spotkanie prowadził znany prezenter – Maciej Orłoś.

– Lubelskie to bardzo atrakcyjny inwestycyjnie region. Jest to dostrzegane także poza granicami Polski – mówi prof. Hanna Godlewska-Majkowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. – Mieszczą się tu miasta i gminy, które niczym nie ustępują, pod względem atrakcyjności inwestycyjnej, swoim odpowiednikom z regionów o zdecydowanie wyższym poziomie rozwoju gospodarczego.
Ważnym punktem spotkania było także podpisanie deklaracji współpracy ze wszystkimi starostwami w regionie. W imieniu powiatu włodawskiego podpisał je starosta. – Choć Włodawa i powiat leżą na końcu lub, jak kto woli, na początku Polski i Europy, to jednak musimy dbać w sposób szczególny o inwestorów. Mamy ku temu nie tylko dobre warunki, ale przede wszystkich wspaniałych mieszkańców. Ponadto ogromne korzyści daje współczesna technologia, zwłaszcza dostęp do Internetu i globalizacja usług – mówił A. Romańczuk.
W ramach partnerstwa powołane zostaną Powiatowe Biura Biznes Lubelskie. Pozwoli to gminom zintensyfikować działania na rzecz powstawania nowych biznesów i przyciągania kapitału inwestycyjnego. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here