Start dziękuje za pomoc w leczeniu

Zarząd i kibice Startu 1944 Krasnystaw dziękują wszystkim, którzy pomogli w zebraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację Mateusza Wójcika, piłkarza kontuzjowanego w ostatnim meczu sezonu 2016/2017.

Przypomnijmy. Mateusz Wójcik od wielu lat jest piłkarzem Startu Krasnystaw. Został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem chełmskiej ligi okręgowej w 2016 r. Nagrodę odebrał wówczas u siebie, w Krasnostawskim Domu Kultury, z rąk starosty krasnostawskiego Janusza Szpaka (zdjęcie obok). W ostatniej kolejce spotkań rundy wiosennej sezonu 2016/2017, w meczu z Frassati Fajsławice, Mateusz doznał jednak poważnej kontuzji (zerwania więzadeł krzyżowych i uszkodzenia łękotki) i jego kariera wyhamowała. Zarząd Startu od razu zaapelował o finansową pomoc w leczeniu piłkarza. Akcja spotkała się ze sporym odzewem.
– Zarząd i kibice Klubu Sportowego Start 1944 Krasnystaw składają podziękowania wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w postaci wpłaty pieniędzy na „Akcję dla Mateusza” – mówi „Nowemu Tygodniowi” Robert Grzesiak, prezes Startu. – Pieniądze te częściowo pomogły w zabiegu operacyjnym i w rehabilitacji – dodaje. Zebrana kwota to 3340 zł i 21 gr. Wójcik przeszedł operację i trwa jego rehabilitacja. – Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia – podkreśla Grzesiak. (kg)