Start wrócił na zwycięską ścieżkę

24-letni Amerykanin Brynton Lemar był najlepszym zawodnikiem w zespole Startu w meczu z Polpharmą

Koszykarze Startu Lublin w meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi pokonali w Starogardzie Gdańskim tamtejszą Polpharmę 102:94! Do czwartego zwycięstwa w sezonie lubelski zespół poprowadził 24-letni Amerykanin Brynton Lemar, który zdobył aż 34 punkty.

Po dwóch porażkach z rzędu, w Szczecinie z Kingiem i u siebie z Asseco Arką Gdynia, podopieczni trenera Davida Dedka bardzo chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę i odnieść czwartą wygraną. I ta sztuka w potyczce z Polpharmą, jednym z dwóch zespołów w lidze obok Legii Warszawa, który nie wygrał jeszcze meczu, lublinianom udała się.

Nasz zespół od początku spotkania w Starogardzie Gdańskim starał się narzucić swój rytm gry. Już zaledwie po czterech minutach i celnych rzutach wolnych Kacpra Borowskiego startowcy prowadzili 13:6. Po kolejnych 90. sekundach i „trójce” Martinsa Laksy przewaga wzrosła do 12 punktów (20:8), a po chwili gdy Łotysz po raz kolejny trafił z dystansu nawet do 16 pkt. (26:10).Grę Polpharmy zmieniło trochę wejście na parkiet Pawła Dzierżaka i Jakuba Motylewskiego, ale to Start ciągle pokazywał świetną ofensywę i po 10. minutach wygrywał 32:21.

W drugiej kwarcie starogardzianie zaczęli grać lepiej, przede wszystkim w obronie, a to przeniosło się też na atak. Po rzucie wolnym Macieja Bojanowskiego gospodarze zbliżyli się nawet na pięć punktów (31:36). Zespół trenera Dedka nie chciał pozwolić jednak na więcej i po serii Laksy oraz Bryntona Lemara znowu odskoczył na 12 punktów (45:33).

Polpharma szybko zniwelowała straty na początku trzeciej kwarty. Po kontrze wykończonej przez Kamau Stokesa w 23. minucie doprowadziła do remisu (56:56), a po chwili po rzucie Daniela Gołębiowskiego wyszła nawet na prowadzenie (58:56). Start odpowiedział serią 11:0, ponownie świetnie trafiając z dystansu (m.in. dwa raz za trzy T. Carter).

Przed ostatnią kwartą czerwono-czarni wygrywali 76:66. Gdy kolejną część meczu rozpoczęli od dziesięciu punktów bez odpowiedzi rywali, stało się jasne że swój cel zakładany przed spotkaniem zrealizują. Najlepszym graczem w zespole z Lublina był Brynton Lemar z 34 punktami i 6 asystami

Polpharma Starogard Gdański – Start Lublin 94:102 (21:32, 25:21, 20:23, 28:26)

Polpharma: Stokes 27 (2×3), Williams 22 (3×3), Gołębiowski 9 (1×3), Prahl 8 – Wilkins 8, Dzierżak 7, Kołodziej 6, Bojanowski 4 (1×3), Motylewski 3, Załucki.
Start: Lemar 34 (1×3), Laksa 28 (5×3), Borowski 14 (2×3), Carter 10 (2×3), Taylor 2 – Dziemba 7, Jeszke 4 (1×3), Szymański 3, Pelczar.