Startujemy w najbliższy weekend

4 czerwca, w najbliższą sobotę, odbędzie się 29. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” . Po raz pierwszy w historii imprezy rywalizować będą rodzice i nauczyciele.

– Rywalizację w tegorocznej edycji biegu rozpoczną rodzice i nauczyciele w 1. Lubelskim Biegu Rodziców i Nauczycieli. Wystartują z ul. Królewskiej, by zameldować się na mecie na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Po nich dystans 2,3 km pokona młodzież ze szkół średnich oraz podstawowych i oczywiście studenci. W tym samym czasie ze startu w Świdniku rywalizację rozpoczną także półmaratończycy, którzy z młodzieżą spotkają się na mecie, na lubelskim stadionie. Nie zabraknie także emocji, które zawsze towarzyszą biegom najmłodszych zawodników! Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych, będą tradycyjnie rywalizować na płycie stadionu, na dystansach od 150 do 300 m. Rozbiegajmy Lublin 4 czerwca pod hasłem: „daj się ponieść historii” – zaprasza dyrektor biegu Marek Wątorski.

Start jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Zapisy tylko elektroniczne do 2 czerwca na: www.solidarnosc.org.pl/lublin, obowiązuje limit uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu: „Warto być Polakiem”. Patronat honorowy nad imprezą sprawują Minister Sportu, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Lublin.

Organizatorem Biegu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”. Współorganizatorzy: IPN Oddział Lublin i Lubelskie Kuratorium Oświaty. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here