„Stary urząd” czeka na nowego właściciela

Dwa przetargi nie przyniosły żadnego skutku. Budynek, w którym przez wiele lat mieściła się siedziba urzędu gminy Łopiennik Górny, nie zmienił właściciela. Prawo w takiej sytuacji zezwala wójtowi na sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki. Zainteresowanie rzekomo jest.

Budynek po byłej siedzibie urzędu gminy Łopiennik Górny już dwa razy został wystawiony na sprzedaż. Chętnych nie było. W pierwszym przetargu cena wywoławcza za 470-metrową powierzchnię użytkową i 16-arową działkę wynosiła 790 000 zł. Była za wysoka, dlatego też w drugim wójt Artur Sawa zdecydował się obniżyć ją o 40 procent do 474 000 zł. Dużo niższa stawka, choć nieruchomość wydaje się być atrakcyjna, bo jest położona przy drodze krajowej nr 17, również nie przyciągnęła nabywców.

Po dwóch przetargach, które nie przyniosły żadnego rezultatu, gmina może sprzedać nieruchomość z wolnej ręki. Minimalna stawka, jaką może zaoferować, to 40 procent ceny z pierwszego przetargu, czyli 316 000 zł. – Wstępne zainteresowanie jest, ale o szczegółach nie będę mówił, bo do finalizacji sprzedaży droga daleka. Jeśli będą konkrety, podpiszemy umowę i wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej – twierdzi wójt Sawa.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Łopiennik Górny budynek po byłym urzędzie może być wykorzystany pod usługi i handel. Urzędnicy opuścili go w 2020 roku przeprowadzając się do nowego, wyremontowanego obiektu w Łopienniku Nadrzecznym, w którym wcześniej mieścił się komisariat policji. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here