Sting prosi o wysyłanie paczek do Chełma

Jeden z najbardziej popularnych piosenkarzy na świecie, lider legendarnej grupy The Police, Sting, zaapelował na swojej stronie internetowej o pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Adres do wysyłki darów, który podał, to jeden z magazynów celnych w Chełmie.

Apel o pomoc dla uchodźców z Ukrainy Sting zamieścił na swoim facebooku i instagramie w minioną sobotę. Pod postem opublikował nową, akustyczną wersję swojego utworu „Russians” z wydanej w 1985 r. płyty „The Dream of the Blue Turtles”. Poinformował też, żeby wysyłać paczki do organizacji, o której powiedziała mu reżyserka Małgorzata Szumowska. Okazało się, że jest to „Pol-Cel” Agencja i Magazyn Celny zlokalizowany przy ul. Rampa Brzeska 63 w Chełmie.

– Od lat rzadko wykonywałem tę piosenkę, ponieważ nigdy nie sądziłem, że znów będzie aktualna – napisał Sting. – W świetle krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka, by najechać pokojowego, niezagrażającego mu sąsiada, piosenka ta jest kolejnym apelem o człowieczeństwo. Dla odważnych Ukraińców walczących z tą brutalną tyranią, a także dla wielu Rosjan, którzy protestują przeciwko temu pogwałceniu praw, mimo groźby aresztowania i więzienia.

Światowej sławy muzyk zaapelował, by na chełmski adres wysyłać paczki oznaczone napisem „Help Ukraine”, z podpisem co dana paczka zawiera, np. żywność, ubrania, leki itp.

Piosenka „Russians” zaczyna się od słów: „W Europie i Ameryce narasta uczucie histerii / W odpowiedzi na wszystkie groźby zawarte w retorycznych mowach Sowietów / Pan Chruszczow powiedział „Pogrzebiemy was” / Nie podpisuję się pod tym punktem widzenia / Byłoby głupotą zrobienie takiej rzeczy / Jeśli Rosjanie również kochają swe dzieci”.

W ostatniej zwrotce artysta śpiewa: „Łączy nas ta sama biologia / Niezależnie od ideologii / Jeśli coś może nas ocalić, mnie i ciebie? To, że Rosjanie również kochają swe dzieci”. (kg)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here