Sto tysięcy zostało na granicy

Spalona akcja i towar w depozycie strażników – to efekt poniedziałkowej próby przemytu wartych około 100 tysięcy złotych papierosów z czarnego rynku.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (4 maja). W trakcie łączonego patrolu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie (gm. Dubienka) oraz żołnierze 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina, będąc na terenie już powiatu hrubieszowskiego, zauważyli w rejonie Bugu podejrzane osoby. Gdy z oddali dwaj młodzi mężczyźni również dostrzegli zbliżających się do nich pograniczników i wojskowych, momentalnie rzucili się do ucieczki.

– Po krótkim pościgu funkcjonariusze oraz żołnierze ujęli dwóch mężczyzn. W pobliżu ujawniono też znaczne ilości papierosów. Kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski – mówi por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG.

Zatrzymani to dwaj chełmianie w wieku 19 i 29 lat. Mieli oni odebrać kontrabandę i przewieźć ją bezpiecznie do dziupli. W zabezpieczonych przez pograniczników kartonach było prawie 7 tys. paczek papierosów o wartości około 100 tys. zł. Obaj zamieszani w przemyt chełmianie w niedalekiej przyszłości staną przed sądem za przestępstwo skarbowe. (pc)