Stolarnia w płomieniach

Trzydziestu trzech strażaków walczyło z pożarem stolarni pod Chełmem. Akcję utrudniał porywisty wiatr. Ogień udało się opanować, ale budynek doszczętnie spłonął.

Kilka minut przed godziną 17, w sobotę (21 maja), na stanowisko kierowania chełmskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie do Strupina Dużego w gminie Chełm.

– W momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarem objęta była cała powierzchnia budynku stolarni. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu w pierwszej fazie działań. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne odcięło dopływ prądu w części miejscowości – informuje bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Akcję utrudniał porywisty wiatr. Zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia było więc bardzo duże. Strażacy podali dodatkowe prądy wody w natarciu i obronie. Następnie, z uwagi na silne zadymienie, weszli do budynku w aparatach ochrony układu oddechowego i wynieśli na zewnątrz butlę gazową oraz pustą butlę na tlen techniczny. – Po lokalizacji pożaru przystąpiono do częściowego demontażu nadpalonej konstrukcji, przelewając ją wodą – dodaje brygadier Chudoba.

W trwających w sumie 4,5 godziny działaniach brało udział 10 zastępów PSP i OSP (z Kamienia, Leśniowic, Stawu i Strupina Dużego). Łącznie 33 strażaków-ratowników. Budynek stolarni wraz z wyposażeniem (narzędziami) spłonął niemal doszczętnie. Straty wstępnie oszacowano na 800 tys. zł. Najprawdopodobniej pożar wywołała uszkodzona instalacja elektryczna. (pc, fot. kpt. Paweł Repa)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here