Stomatologia XXI wieku w Krasnymstawie

Spółka „Implantik” otrzyma prawie 2 mln zł na budowę nowoczesnego centrum stomatologicznego w Krasnymstawie. Klinika będzie skoncentrowana na chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyce, ortodoncji oraz endodoncji w najbardziej zaawansowanym technologicznie wydaniu.

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości ogłosiła listę projektów, które spełniają kryteria, uzyskały wymaganą liczbę punktów i otrzymają dofinansowanie na realizację planowanej inwestycji. Sukces w konkursie odniosła krasnostawska firma Implantik. Jej projekt pod nazwą „Utworzenie Centrum Protetyki i Implantologii w Krasnymstawie celem wdrożenia wyników prac badawczo rozwojowych, dywersyfikacji produkcji oraz zasadniczej zmiany organizacji pracy i procesu produkcyjnego przedsiębiorstwa Implantik”, zajął w konkursie wysokie, dziewiąte miejsce i otrzyma na realizację prawie 2 mln zł. Klinika ma stanąć przy ul. Gospodarczej 15 obok zalewu Lubańki. Termin realizacji inwestycji to grudzień 2018 r.
– Nasza klinika będzie skoncentrowana na zabiegach implantacji, chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyce, ortodoncji oraz endodoncji w najbardziej zaawansowanym technologicznie wydaniu – mówi Michał Kort, właściciel firmy Implantik. – Najważniejsze jest to, że wszystko, gabinet stomatologiczny, pracownia RVG oraz laboratorium protetyczne, będzie mieściło się w jednym miejscu – dodaje.
Co będzie wyróżniać klinikę Implantiku? – Od początku do końca całkowite zdygitalizowanie implantacji przez tzw. protokół cyfrowy. W Europie i na świecie to dopiero trend, u nas to będzie norma – podkreśla Kort. – Będziemy w stanie pokazać pacjentowi w programie komputerowym jego zeskanowaną twarz w 3D z nowymi zębami – dodaje. W Implantiku zabieg wstawiania implantów zajmie jeden dzień, co dziś też nie jest normą. – Pacjent bez zębów po implantacji wyjdzie z naszej kliniki z całym uzębieniem w ciągu kilkunastu godzin. Zajmiemy się też leczeniem wad stawu skroniowo-żuchwowego – mówi właściciel.
Przy ul. Gospodarczej wykonywana też będzie nowoczesna protetyka, ortodoncja i endodoncja (przy użyciu drukarek i mikroskopów 3D). – Swoją ofertę stomatologiczną kierujemy zwłaszcza do tzw. trudnych przypadków, pacjentów, przy których inni rozkładają ręce. Oprócz kompleksowej stomatologii w naszej klinice będziemy wykonywać indywidualne mikro aparaty słuchowe dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Na miejscu będziemy diagnozować wadę słuchu i przeprowadzać zabiegi medycyny estetycznej – zapowiada Kort. (kg)